Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: Plaza Colonia - Club Deportivo Maldonado 1-2 (0-1)

W starciu 9. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna Plaza Colonia przegrała z Clubem Deportivo Maldonado 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi w Coloni del Sacramento.

9. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-08-29 17:00 | Stadion: Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi | Arbiter: S. Motta
I. González 86' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Plaza Colonia wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Mariowi Rissowi z zespołu gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Clubu Deportivo Maldonado otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Ariel Sant'Anna.

W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Federica Péreza z Plaza Colonia, a w 31. minucie Matíasa Tellecheę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Clubu Deportivo Maldonado.

Drugą połowę drużyna Plaza Colonia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicolása Dibblego wszedł Diogo. Trener Clubu Deportivo Maldonado postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Mariano Bogliacino, a murawę opuścił Gastón Pagano.

W 58. minucie kartką został ukarany Marcos Cantera, zawodnik gości.

Zespół Plaza Colonia nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alvaro Fernandez.

W 70. minucie Diego Casas został zmieniony przez Facunda Batistę. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonaiego z Plaza Colonia, a w 81. minucie Marcela Estigarribię z drużyny przeciwnej. Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Plaza Colonia: Agustín Miranda, Alvaro Fernandez, Leonai, na ich miejsce weszli: Iván Salazar, Juan González, Ezequias Redín. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leonarda Ramosa, Luisa Machada zajęli: Ignacio Nicolini, Facundo Rodríguez.

W 86. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Plaza Colonia Juan González. W następstwie utraty bramki trener Plaza Colonia postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Haibrany'ego Ruiza i na pole gry wprowadził napastnika Imanola Enríqueza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Gastón Nicolás Pagano Peralta57′
21′ Federico Pérez Silvera
Ariel Agustín Sant'Anna Quintero  12′
11′ Mario Pablo Risso Caffaro
Facundo Tealde Sassano
90′ Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino
Marcos Maximiliano Cantera Mora58′
Yvo Nahuel Calleros Rébori
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori81′
 62′ 76′ Alvaro Fernandez
Sebastián González Mozzo
76′ Agustín Sebastián Miranda Cambón
Diego Mateo Casas López70′
73′ 76′ Leonai Souza de Almeida
Luis Enrique Machado Mora86′
46′ Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno
Charles Mijael Zoryez Arbiza
76′ 86′ (samob.) Juan Ignacio González Brazeiro
Mariano Adrián Bogliacino Hernández57′
Jorge Daniel Graví Piñeiro
Mauro Antonio Burruchaga
Elías Oyola Chajías
Carlos Santiago Nagüel
76′ Ezequias Emanuel Redín Morales
Ignacio Nicolini Díaz86′
Lucas Aarón Ruiz Díaz Cajal
Facundo Rodríguez Aguilera86′
76′ Iván Ernesto Salazar Aleizon
Facundo Agustín Batista Ochoa70′
46′ Diogo de Oliveira Barbosa
Rodrigo Ariel Muniz Menosse
90′ Imanol Enríquez Martiarena
César Emmanuel Pereyra

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Plaza Colonia, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Plaza Colonia w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.