Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: Penarol Montevideo - Plaza Colonia 2-1 (1-0)

W meczu 9. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 2 listopada, zespół Penarolu Montevideo wygrał z Plaza Colonia 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Campeón del Siglo.

C. Waterman 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Penarolu Montevideo wygrał aż dziewięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 32. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dopiero w drugiej połowie Xisco Jiménez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Penarolu Montevideo, strzelając gola w 54. minucie pojedynku. Kibice Plaza Colonia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matíasa Caserasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alvaro Fernandez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Cecilio Waterman. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie żółtą kartkę dostał Yvo Calleros z zespołu gości. W 67. minucie Ricardo Pereira został zastąpiony przez Luisa Aceveda. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Plaza Colonia doszło do zmiany. Javier Sequeyra wszedł za Leandra Suhra.

W 70. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Ceciliowi Watermanowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener Penarolu Montevideo postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Waltera Gargana wszedł Gabriel Rojas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 81. minucie Agustín Canobbio został zmieniony przez Gastóna Rodrígueza, co miało wzmocnić zespół Penarolu Montevideo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolása Dibblego na Elíasa Umeresa.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Haibrany Ruiz z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 44. minucie. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elíasa Umeresa z Plaza Colonia, a w 87. minucie Kevina Dawsona z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Luis Acevedo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Waterman Ruiz
87′ Kevin Emiliano Dawson Blanco
Nicolás Guirin Chialvo
32′ Rodrigo Abascal Barros
Santiago Brunelli Llorca
Fabricio Orosmán Formiliano Duarte
Facundo Kidd Álvarez
Giovanni Alessandro González Apud
Federico Pérez Silvera
81′ Agustín Canobbio Graviz
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino44′ 85′
Marcos Matías De Los Santos Morales
Yvo Nahuel Calleros Rébori62′
74′ Walter Gargano
Alvaro Fernandez39′ 61′
67′ Ricardo Guzmán Pereira Méndez
Facundo Federico Waller Martiarena
Jesús Emiliano Trindade Flores
Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno82′
 54′ Francisco Jiménez Tejada
Matías Ezequiel Caseras Taberna61′
74′ Gabriel Hernán Rojas
Agustín Sebastián Miranda Cambón
Marcel Novick Rettich
Ezequias Emanuel Redín Morales
67′  90′ Luis Miguel Acevedo Tabárez
Javier Marcelo Sequeyra69′
Fabián Agustín Dávila Silva
Franco Acosta Machado
81′ Gastón Rodríguez Maeso
Elías Ezequiel Umeres82′ 86′

Drużyna Penarolu Montevideo była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Plaza Colonia obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.