Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: Liverpool Montevideo - Montevideo Wanderers 2-2 (1-0)

3 listopada na Estadio Belvedere odbył się pojedynek 9. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Liverpoolu Montevideo i Montevideo Wanderers. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

C. Bravo 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Montevideo Wanderers wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Hernán Figueredo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Liverpoolu Montevideo , strzelając gola w piątej minucie meczu.

W 22. minucie kartką został ukarany Camilo Cándido, piłkarz Liverpoolu Montevideo. W 32. minucie za Francisca Ginellę wszedł Lucas Morales. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Alan Medina z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Liverpoolu Montevideo.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Montevideo Wanderers: Jonathanowi Barbozie w 51. i Adriánowi Colombinowi w 52. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpoolu Montevideo w 53. minucie spotkania, gdy Juan Ramírez zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 20 strzelonych goli. W 56. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Ignacio Gonzalez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Montevideo Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Bruno Veglio, a murawę opuścił Jonathan Barboza. W 62. minucie kartkę dostał Lucas Ocampo, zawodnik gospodarzy. Kibice Liverpoolu Montevideo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Paisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Alan Medina.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Christianowi Bravowi z Montevideo Wanderers. W tej samej minucie w jedenastce Liverpoolu Montevideo doszło do zmiany. Pablo Caballero wszedł za Lucasa Ocampa.

Drużyna Liverpoolu Montevideo niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Christian Bravo. W 81. minucie Christian Bravo został zmieniony przez Maura Méndeza, co miało wzmocnić drużynę Montevideo Wanderers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Martíneza na Mathíasa Acuñę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Diego Martín Barboza González
22′ Camilo Damián Cándido Aquino
Jonathan Daniel Barboza Bonilla51′ 61′
 5′ Hernán Figueredo Alonzo
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez52′
84′ Federico Andrés Martínez Berroa
Francisco Ginella Dabezies32′
45′ 65′ Alan Damián Medina Silva
Ignacio Gonzalez  56′ (k.)
62′ 76′ Lucas Agustín Ocampo Galván
Christian Daniel Bravo Araneda  76′ 76′ 81′
 53′ Juan Ignacio Ramírez Polero
Matías Gastón Castro
Carlos Sebastián Lentinelly Villavicencio
Mauro Santiago Silveira Lacuesta
Christian Washington Nunez Medina
Federico Barrandeguy Martino
76′ Pablo Eduardo Caballero Sebastiani
Gastón Matías Bueno Sciutto
Martín Alejandro Fernández Figueira
Lucas Elías Morales Villalba32′
Bryan Olivera Calvo
Nicolás Gabriel Albarracín Basil
65′ Leonardo Javier Pais Corbo
Bruno Enrico Veglio Araújo61′
84′ Mathías Alexander Acuña Maciel
Mauro Andrés Méndez Acosta81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.