Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: CF Nacional - Cerro Largo 0-1 (0-0)

W meczu 9. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 3 listopada, zespół CF Nacional przegrał z Cerro Largo 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Gran Parque Central w Montevideo.

M. Tellechea 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół CF Nacional wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół CF Nacional zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cerro Largo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 30. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cerro Largo i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Facunda Rodrígueza z Cerro Largo, a w 61. minucie Gonzala Bergessia z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener CF Nacional postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Pablo García, a murawę opuścił Rafael García.

W 67. minucie Bruno Téliz zastąpił Matíasa Tellecheę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CF Nacional: Luisowi Carvalhowi w 81. i Armandowi Méndezowi w 82. minucie. Kibice Cerro Largo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Fernándeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Aldo Fernández. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedyną bramkę meczu dla Cerro Largo zdobył Matías Tellechea w 87. minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 89. minucie w zespole Cerro Largo doszło do zmiany. Robinson Ferreira wszedł za Adolfa Limę. W doliczonej siódmej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Washington Aguerre, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Washington Omar Aguerre Lima30′ 90′
81′ Luis Felipe Carvalho da Silva
Juan Manuel Acosta Díaz
62′ Rafael García Casanova
José Enrique Etcheverry Mendoza30′
Mathías Nicolás Laborda Malseñido
Gastón Agustín Heredia
82′ Armando Jesús Méndez Alcorta
Yeferson Agustín Quintana Alonso
70′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Alberto Sebastián Assis Silva
Felipe Ignacio Carballo Ares
Adolfo Justino Lima Camejo89′
Gonzalo Castro Irizábal
Facundo Rodríguez Aguilera59′
42′ 81′ Gabriel Neves Perdomo
Bruno Téliz Carrasco67′
Santiago Mariano Rodríguez Molina
Jonathan David Dos Santos Duré
61′ Gonzalo Ruben Bergessio
Borys Santiago Barone Grillo
62′ Pablo Javier García Lafluf
Carlos Heber Bueno Suarez
70′ Brian Alexis Ocampo Ferreira
Carlos Roberto Fernández Martínez86′
81′ Thiago Vecino Berriel
Matías Nicolás Tellechea Pérez67′  87′

Jeśli zespół CF Nacional nie wykorzystał 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.