Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: Cerro Largo - River Plate Montevideo 2-1 (2-1)

30 sierpnia na Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla w Melo odbył się pojedynek 9. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Cerro Largo i River Plate Montevideo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cerro Largo 2-1.

9. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-08-30 22:15 | Stadion: Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla | Arbiter: D. Fedorczuk
M. Arezo 38'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół Cerro Largo wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartkę dostał Gonzalo Viera z drużyny gości.

W tym czasie piłkarze Cerro Largo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie Aldo Fernández dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 17. minucie żółtą kartką został ukarany Sebastián Píriz, piłkarz River Plate Montevideo.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Cerro Largo, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Víctor Dorrego.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Guzmán Rodríguez z River Plate Montevideo.

Zawodnicy River Plate Montevideo odpowiedzieli strzeleniem gola. W 38. minucie bramkę kontaktową zdobył Douglas Arezo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

W 57. minucie czerwone kartki dostali: Guzmán Rodríguez (po drugiej żółtej), Sebastián Píriz (po drugiej żółtej) z River Plate Montevideo. W 64. minucie Daniel González został zastąpiony przez Diego Vicentego.

Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Cerro Largo: Aldo Fernández, Víctor Dorrego, Guillermo May, na ich miejsce weszli: Adrián Sánchez, Hober Leyes, Gonzalo Latorre. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maximiliana Calzady, Douglasa Areza, Adriána Leitesa zajęli: Facundo Ospitaleche, Mauro Da Luz, Matías Alonso. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Drużynie River Plate Montevideo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cerro Largo.

May Bartesaghi
90′ Pablo Ramiro Bentancur Rodríguez
Maximiliano Matías Calzada Fuentes70′
83′ Ángel Gabriel Cayetano Pírez
Sebastián Gerardo Píriz Ribas17′ 61′
 17′ 89′ Víctor Hugo Dorrego Coito
Juan Pablo Plada Ricci
Hamilton Miguel Pereira Ferrón
Nicolás Alejandro Rodríguez Charquero
Enzo Araciel Borges Couto
Douglas Matías Arezo Martínez  38′ 70′
 16′ 77′ Aldo Tomás Luján Fernández
Daniel Nicolás González Álvarez64′
90′ Guillermo Luis May Bartesaghi
Facundo Ospitaleche Hernández70′ 90′
77′ Adrián Guillermo Sánchez
Diego Sebastián Vicente Pereyra64′ 73′
Borys Santiago Barone Grillo
Facundo Vigo González
90′ Gonzalo José Latorre Bovio
Matías Damián Alonso Vallejo87′
89′ Hober Gabriel Leyes Viera
Thiago Nicolás Borbas Silva
Brian Matías Tavares Pereira
Mauro Andrés Da Luz Regalado70′

Piłkarze gości otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół River Plate Montevideo w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą środę drużyna Cerro Largo będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Montevideo City Torque. Tego samego dnia Montevideo Wanderers Fútbol Club będzie gościć drużynę River Plate Montevideo.