Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: CA Juventud - Racing Club de Montevideo 0-0

W pojedynku 9. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Juventudu zremisowała z Racing Club Montevideo 0-0. Mecz odbył się na Estadio Municipal Parque Artigas w Lasu Piedras.

9. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-02 20:00 | Stadion: Estadio Municipal Parque Artigas | Arbiter: Daniel Rodríguez
CA Juventud de Las Piedras
Racing Club de Montevideo
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Racing Club Montevideo wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 38. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Juventudu wyszedł w zmienionym składzie, za Erica Barriosa, Cristiana Sencióna weszli José Alberti, Pablo Olivera. W 57. minucie Cristian Sena został zastąpiony przez Ányela Rodrígueza.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Juventud: Pablowi Oliverze w 60. i Gonzalowi Gonzálezowi w 76. minucie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Racing Club Montevideo doszło do zmiany. Martín Barrios wszedł za Ignacia Nicoliniego. Trener Racing Club Montevideo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Claudia Mirabajego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pablo Royón.

W 89. minucie arbiter przyznał kartkę Francowi Domínguezowi z zespołu gospodarzy.

Agustín Oliveros Cano
42′ Nicolás Rodríguez Olivera
Cristian Gonzalo Sena Seveso38′ 57′
43′ 46′ Eric Hernán Barrios
Alex Silva Quiroga
76′ Gonzalo Federico González Pereyra
Leandro Agustín Zazpe Rodríguez
Jorge Daniel Graví Piñeiro
Hugo Diego Arismendi Ciapparetta45′
Juan de Dios Pintado Leines
Ignacio Nicolini Díaz71′
46′ Cristian Emanuel Sención Rodríguez
Michel Daryl Araújo Villar
José Pablo Varela Rebollo
Pablo Nicolás Royón Silvera80′
Joaquín Zeballos Machado
Nicolás Sosa Sánchez
89′ Franco Nicolás Domínguez de Freitas Santucho
Cono Javier Irazún González
Gian Franco Trasante Medina
Martín Damián Díaz Pena
46′ José Alberti Loyarte
Martín Barrios Santos71′
Damián González González
Germán Julio César Ferreyra
Agustín Emiliano Navarro Báez
Claudio Matías Mirabaje Correa80′
46′ 60′ Pablo Fernando Olivera Fernández
Ányelo Paolo Rodríguez Da Silva57′
Gonzalo Alberto Reyes Mella
Líber Daniel Quiñones Prieto

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka Racing Club Montevideo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.