Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: Atlético Progreso - Atlético Cerro 1-1 (1-1)

W starciu 9. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 3 listopada, zespół Atlético Progreso zremisował z Atlético Cerro 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Parque Abraham Paladino w Montevideo.

J. Tancredi 29'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów drużyna Atlético Cerro wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Progreso w 14. minucie spotkania, gdy Emanuel Gularte zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Atlético Cerro nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się José Tancredi.

Między 34. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Atlético Progreso wyszła w zmienionym składzie, za Danila Asconeguy'ego wszedł Esteban González. W 60. minucie Richard Pellejero zastąpił Nahuela Santanę.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Federicowi Alonsowi z zespołu gości. Była to 64. minuta pojedynku. Kibice Atlético Cerro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ricarda Roldána. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić José Tancredi. Chwilę później trener Atlético Progreso postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rodrigo Viega, a murawę opuścił Alexander Rosso.

W 90. minucie w drużynie Atlético Cerro doszło do zmiany. Richard González wszedł za Alexandra Machada. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Mathías Riquero z Atlético Progreso i Federico Puente z Atlético Cerro. W drugiej połowie nie padły gole.

Rodrigo Nicolás Formento Chialanza
34′ 46′ Danilo Asconeguy Ruiz
Federico Damián Alonso del Monte64′
Gonzalo Gabriel Castillo Cabral
Mauro Alejandro Brasil Alcaire
 14′ Emanuel Gularte Méndez
Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Mauricio Loffreda Zinula
Richard Gustavo Núñez
42′ Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
Richard Javier Pellejero Ferreira43′ 60′
Agustín González Pereira
Federico Puente Arap90′
90′ Mathías Damián Riquero Beretta
José Luis Tancredi Malatez  29′ 38′ 65′
Leandro Sosa Toranza
Santiago Nicolás Viera Moreira
Gustavo Javier Alles Vila
Maureen Javier Franco Alonso
65′ Alexander Mauricio Rosso Génova
Jorge Agustín Hernández Arrúa
46′ Esteban Ricardo González Maciel
Ronald Daniel Álvarez Magallanes
Joel Isaac Lew Veloso
Nahuel Santana Silva60′
Jorge Marcelo Rodriguez Nunez
Gonzalo Martín Pintos Pintos
65′ Rodrigo Pascual Viega Alves
Ricardo Nahuel Roldán Pinela65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Atlético Progreso dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Atlético Cerro w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.