Liga urugwajska - 9. kolejka Primera División: Atlético Cerro - Danubio 1-2 (1-1)

W pojedynku 9. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 30 sierpnia, drużyna Atlético Cerro przegrała z Danubio 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Monumental Luis Tróccoli w Montevideo.

9. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-08-30 17:30 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: A. Matonte
F. Labandeira 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna Danubio wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Danubio otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Luciano Nequecaur. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna Atlético Cerro otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 12. minucie bramkę wyrównującą zdobył Emiliano Villar.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Rodrigo Izquierdo z Atlético Cerro. Była to 44. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Rodrigowi Piñeirowi z zespołu gości. W 55. minucie za Rodriga Izquierda wszedł Ronald Álvarez.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mathíasa Silverę z Atlético Cerro, a w 70. minucie Maximiliana Rodrígueza z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Mathías Silvera został zmieniony przez Gastóna Filgueirę, co miało wzmocnić drużynę Atlético Cerro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Rodrígueza na Pabla Silesa oraz Nicolása Prieta na Maximiliana Rodrígueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Danubio w 71. minucie spotkania, gdy Facundo Labandeira strzelił drugiego gola. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Danubio doszło do zmiany. Briam Acosta wszedł za Rodriga Piñeira.

W następstwie utraty gola trener Atlético Cerro postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Maria Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Machada. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Tancrediego, zawodnika Atlético Cerro. Chwilę później trener Danubio postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juana Gutiérreza wszedł Yeferson Quintana, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Danubio utrzymać prowadzenie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Ignacio Yepez, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gastón Filgueira osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

José Luis Rodríguez Bebanz
44′ 55′ Rodrigo Andrés Izquierdo Díaz
Luis Leandro Sosa Otermin
57′ 63′ Mathías Emanuel Silvera Almeida
Mauricio Victorino
Cristian Daniel Cruz Regueiro
Nicolás Santiago Prieto Larrea66′
79′ Mario Valentín García Fernández
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso66′
Maximiliano Facundo Moreira Burgos
Juan Manuel Gutiérrez Freire87′
84′ José Luis Tancredi Malatez
Facundo Labandeira Castro  71′
 12′ Emiliano Agustín Villar Vidal
Luciano Nequecaur  7′
90′ Ignacio Andrés Yepez Guzmán
Rodrigo Andrés Piñeiro Silva47′ 79′
Adriano Freitas Dos Santos
Emiliano Darío Denis Figueroa
Diego Giovanni Duque Viera
Emiliano Ancheta Rosa
63′ 90′ Gastón Filgueira Méndez
Nicolás Pantaleone
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
Yeferson Agustín Quintana Alonso87′
Nicolás Ramos Ríos
Enzo Daniel Siri Cagno
55′ Ronald Daniel Álvarez Magallanes
Facundo Ezequiel Silvera Andreoli
79′ Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Santiago Martín Paiva Mattos

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Atlético Cerro, a piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Zespół Atlético Cerro w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół Danubio będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Cerro Largo Fútbol Club. Tego samego dnia CA Penarol Montevideo zagra z drużyną Atlético Cerro na jej terenie.