Liga urugwajska - 8. kolejka Primera División: Plaza Colonia - Atlético Progreso 0-1 (0-0)

W pojedynku 8. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 24 października, drużyna Plaza Colonia przegrała z Atlético Progreso 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi w Coloni del Sacramento.

8. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-10-24 21:00 | Stadion: Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi | Arbiter: Ó. Rojas
Club Plaza Colonia de Deportes
Club Atlético Progreso
0
1
E. Zeballos 69'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Plaza Colonia wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Agustín González z Atlético Progreso. Była to 44. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Plaza Colonia postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Alvara Fernandeza i na pole gry wprowadził napastnika Elíasa Umeresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Mathías Riquero zastąpił Rodriga Viegę.

Jedynego gola meczu strzelił Emilio Zeballos dla drużyny Atlético Progreso. Bramka padła w tej samej minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Plaza Colonia doszło do zmiany. Nicolás Dibble wszedł za Agustína Mirandę.

A kibice Atlético Progreso nie mogli już doczekać się wprowadzenia Federica Millaceta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Leandro Sosa. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w drużynie Plaza Colonia za Facunda Kidda wszedł Franco Acosta, a w zespole Atlético Progreso Alison Pérez zmienił Leonarda Machada. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gonzala Andradę, piłkarza gości.

W doliczonej trzeciej minucie meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mario Risso osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Alison Nicola Pérez Barone
81′ Facundo Kidd Álvarez
Gonzalo Gabriel Castillo Cabral
Federico Pérez Silvera
Emanuel Gularte Méndez
90′ Mario Pablo Risso Caffaro
Mauricio Loffreda Zinula
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino
Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez  69′
Yvo Nahuel Calleros Rébori
Gonzalo Sebastián Andrada Acosta84′
66′ Alvaro Fernandez
Agustín González Pereira44′
70′ Agustín Sebastián Miranda Cambón
Rodrigo Pascual Viega Alves66′
81′ Franco Acosta Machado
Julián Enrique Lalinde Rubio
70′ Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno
Federico Damián Millacet Echevarría77′
66′ Elías Ezequiel Umeres
Rodrigo Ezequiel Vidal Piñeyro

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Plaza Colonia, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.