Liga urugwajska - 8. kolejka Primera División: Defensor - Atlético Cerro 1-1 (1-0)

27 sierpnia na Estadio Luis Franzini w Montevideo odbył się pojedynek 8. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i Atlético Cerro. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

J. Tancredi 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Defensora wygrał 16 razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Atlético Cerro zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Defensora była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Defensora otworzyli wynik. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Juan Albín.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Defensor: Rodrigowi Rojowi w 41. i Ignaciowi Colombiniemu w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Defensora.

Drugą połowę drużyna Atlético Cerro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alexandra Machada wszedł Maicol Cabrera. W 59. minucie Juan Albín został zastąpiony przez Gonzala Nápolego.

W 64. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maicol Cabrera osłabiając tym samym zespół gości. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się José Tancredi. Trener Atlético Cerro postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Cristiana Cruza i na pole gry wprowadził napastnika Ignacia Yepeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Defensora postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ignacia Colombiniego. Na boisko wszedł Cristian Barros, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 87. minucie żółtą kartkę otrzymał Ignacio Yepez z drużyny gości. Rodrigo Rojo z Defensora w pierwszej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 41. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Lucas Nahuel Furtado Cabrera
41′ 90′ Rodrigo Rojo Piazze
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine73′
Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez
Mathías Emanuel Silvera Almeida
 31′ 59′ Juan Ángel Albín Leites
Cristian Daniel Cruz Regueiro71′
Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
Maximiliano Facundo Moreira Burgos
83′ Alvaro Gonzalez
Leandro Gastón Paiva Santurión73′
Alan Kevin Méndez Olivera
José Luis Tancredi Malatez  70′ (k.) 82′
44′ 72′ Ignacio Colombini
Ronald Daniel Álvarez Magallanes82′
59′ Gonzalo Nápoli Soria
Mario Valentín García Fernández73′
Matías Ernesto Ocampo Ornizún
Nahuel Santana Silva
83′ Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Maicol Gabriel Cabrera Galain46′ 64′
72′ Cristian Barros Mirabal
Gonzalo Martín Pintos Pintos
Diego Martín Coelho Díaz
Ignacio Andrés Yepez Guzmán71′ 87′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Defensora, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Atlético Cerro w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół Defensora będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Liverpool Montevideo. Tego samego dnia Danubio Fútbol Club zagra z drużyną Atlético Cerro na jej terenie.