Reklama

Reklama

Liga urugwajska - 8. kolejka Primera División: Danubio - Penarol Montevideo 0-2 (0-0)

25 października na Estadio Jardines del Hipódromo w Montevideo odbył się mecz 8. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Danubio i Penarolu Montevideo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Penarolu Montevideo 2-0.

25 października  na Estadio Jardines del Hipódromo w Montevideo odbył się mecz  8. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Danubio  i Penarolu Montevideo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Penarolu Montevideo 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków zespół Penarolu Montevideo wygrał 22 razy i zanotował 18 porażek oraz pięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Kibice Penarolu Montevideo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ricarda Pereirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Cristian Rodriguez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Reklama

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Carlosowi Grossmuellerowi z jedenastki gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Danubio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Briam Acosta, a murawę opuścił Maximiliano Rodríguez. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał kartkę Ricardowi Pereirze z Penarolu Montevideo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Penarolu Montevideo w 53. minucie spotkania, gdy Agustín Canobbio zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 63. minucie kartką został ukarany Rodrigo Abascal, piłkarz gości.

W tej samej minucie Pablo Siles został zastąpiony przez Juana Gutiérreza.

Drużyna Danubio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Xisco Jiménez.

W 68. minucie Carlos Grossmueller został zmieniony przez Renza Ramíreza, co miało wzmocnić zespół Danubio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa De Los Santosa na Luisa Aceveda w 74. minucie oraz Agustína Canobbia na Fabiána Dávilę w tej samej minucie. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Danubio oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Danubio, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

2 listopada zespół Danubio rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Defensor Montevideo. Tego samego dnia Club Plaza Colonia de Deportes zagra z zespołem Penarolu Montevideo na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama