Liga urugwajska - 8. kolejka Primera División: Club Deportivo Maldonado - CA Torque 0-3 (0-1)

W spotkaniu 8. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 26 sierpnia, zespół Clubu Deportivo Maldonado przegrał z CA Torque 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Domingo Burgueño Miguel.

8. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-08-26 22:15 | Stadion: Estadio Domingo Burgueño Miguel | Arbiter: E. Ostojich
L. Otormín 83'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć drużyna CA Torque wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Matías Cóccaro wywołał eksplozję radości wśród kibiców CA Torque, strzelając gola w 35. minucie spotkania. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Joaquín Pereyra, zawodnik CA Torque.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CA Torque.

Drugą połowę drużyna Clubu Deportivo Maldonado rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matíasa Tellecheę wszedł Mariano Bogliacino. Na drugą połowę zespół Clubu Deportivo Maldonado wyszedł w zmienionym składzie, za Marcela Estigarribię wszedł Claudio Castellanos.

W 49. minucie żółtą kartkę otrzymał Santiago Carrera z drużyny gospodarzy.

Zespół Clubu Deportivo Maldonado ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie trafił Gustavo Del Prete.

W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Santiago Carrera osłabiając zespół Clubu Deportivo Maldonado. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 49. minucie. W 59. minucie Luis Machado został zmieniony przez Diego Casasa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał żółtą kartkę Sebastiánowi Gonzálezowi z Clubu Deportivo Maldonado.

Chwilę później trener CA Torque postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leandra Ezquerrę wszedł Yonatthan Rak, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonarda Ramosa z Clubu Deportivo Maldonado, a w 78. minucie Franca Pizzichilla z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CA Torque w 83. minucie spotkania, gdy Leandro Otormín strzelił trzeciego gola. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ariela Sant'Annę, piłkarza gospodarzy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Cristopher Javier Fiermarin Forlán
49′ 56′ Santiago Nicolás Carrera Sanguinetti
Joaquín Alejandro Pereyra Cantero39′
27′ Gastón Nicolás Pagano Peralta
Andrew Christopher Teuten Ponzoni
89′ Ariel Agustín Sant'Anna Quintero
Marcelo Iván Allende Bravo75′
17′ 74′ Marcos Maximiliano Cantera Mora
Álvaro Nicolás Brun Martínez17′
46′ Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
Leandro Ezquerra de León21′ 67′
62′ Sebastián González Mozzo
Franco Nicolás Pizzichillo Fernández78′ 81′
Facundo Rodríguez Aguilera
Santiago Scotto Padín
59′ Luis Enrique Machado Mora
Matías Fernando Cóccaro Ferreira  35′ 67′
75′ Leonardo Federico Ramos Melgar
Gustavo Javier Del Prete  51′ 22′ 67′
46′ Matías Nicolás Tellechea Pérez
Yonatthan Nicolás Rak Barragán67′
46′ Mariano Adrián Bogliacino Hernández
Ignacio Nicolás Neira Borba75′
Carlos Santiago Nagüel
Lucas Rodríguez Trezza67′
Ignacio Nicolini Díaz
José Ignacio Álvarez Medero
74′ Facundo Agustín Batista Ochoa
Sergio Rubén Blanco Soto67′
59′ Diego Mateo Casas López
Rodrigo De Olivera Donado
46′ Claudio Federico Castellanos García
Emanuel Natanael Guzmán
Alexander Nicolás González Pérez
Leandro Gastón Otormín Fumero81′  83′

Sędzia pokazał sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Clubu Deportivo Maldonado, natomiast piłkarzom gości przyznał pięć żółtych.

Zespół Clubu Deportivo Maldonado w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.