Liga urugwajska - 7. kolejka Primera División: River Plate Montevideo - Cerro Largo 3-2 (3-0)

W meczu 7. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 20 października, jedenastka River Plate Montevideo wygrała z Cerro Largo 3-2 (3-0). Pojedynek odbył się na Parque Federico Omar Saroldi.

B. Barone 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna River Plate Montevideo wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Oliverę z River Plate Montevideo, a w 32. minucie Brunona Téliza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników River Plate Montevideo w 33. minucie spotkania, gdy Gonzalo Viera zdobył pierwszą bramkę. Między 34. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cerro Largo i jedną drużynie przeciwnej.

W 37. minucie Diego Vicente zastąpił Maximiliana Calzadę.

Zespół Cerro Largo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Diego Vicente.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate Montevideo w 41. minucie spotkania, gdy Nicolás Rodríguez zdobył z karnego trzecią bramkę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mauro Luna.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Maximilianowi Calzadzie z zespołu gospodarzy. Trener Cerro Largo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borysa Baronego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Matías Tellechea. Posunięcie trenera było słuszne. Borysa Baronego zdobył kontaktową bramkę w 62. minucie spotkania.

Niedługo później Borys Barone wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerro Largo, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Chwilę później trener River Plate Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł José Neris, a murawę opuścił Douglas Arezo.

W 70. minucie Washington MacEachen został zmieniony przez Óscar Nicolás Cáceres Núñeza, a za Brunona Téliza wszedł na boisko Jonathan Charquero, co miało wzmocnić jedenastkę Cerro Largo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Oliverę na Matíasa Alonsa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom River Plate Montevideo: Sebastiánowi Pírizowi w 81. i Matíasowi Alonsowi w 82. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Juan Manuel Acosta Díaz
37′ Horacio David Salaberry Marrero
José Enrique Etcheverry Mendoza
 33′ Gonzalo Viera Davyt
Robinson Martín Ferreira García
Facundo Ospitaleche Hernández
Washington Emilio MacEachen Vázquez70′
Joaquín Piquerez Moreira
Alberto Sebastián Assis Silva
81′ Sebastián Gerardo Píriz Ribas
Facundo Rodríguez Aguilera35′
 41′ (k.) Nicolás Alejandro Rodríguez Charquero
Bruno Téliz Carrasco32′ 81′
 37′ 37′ Diego Sebastián Vicente Pereyra
Jonathan David Dos Santos Duré34′
63′ Douglas Matías Arezo Martínez
Mauro Luna Diale  52′
19′ 72′ Juan Manuel Olivera López
Matías Nicolás Tellechea Pérez56′
Juan Francisco Tinaglini Olariaga
Pablo Ramiro Bentancur Rodríguez
Agustín Ale Perego
Óscar Nicolás Cáceres Núñez70′
37′ 55′ Maximiliano Matías Calzada Fuentes
Víctor Hugo Dorrego Coito
63′ José Pablo Neris Figueredo
Pablo Andrés Silvera Lima
72′ 82′ Matías Damián Alonso Vallejo
Borys Santiago Barone Grillo56′  62′
Adrián Eloys Leites López
Carlos Heber Bueno Suarez
Luis Alfredo Urruti Giménez
Jonathan Sebastián Charquero López81′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom River Plate Montevideo, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.