Liga urugwajska - 7. kolejka Primera División: Defensor - Racing Club Montevideo 4-0 (1-0)

20 października na Estadio Luis Franzini w Montevideo odbył się pojedynek 7. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i Racing Club Montevideo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Defensora 4-0.

C. Barros 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Defensora wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Defensora w 26. minucie spotkania, gdy Ignacio Laquintana zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Líber Quiñones z drużyny gości. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Defensora.

Drugą połowę drużyna Racing Club Montevideo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucasa Ortíza, Líbera Quiñonesa weszli Michel Araújo, Nicolás Sosa. W 49. minucie Martín Rabuñal został zastąpiony przez Gonzala Nápolego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Defensora w 55. minucie spotkania, gdy Hugo Pavone strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Gonzalo Nápoli, zawodnik Defensora. W 68. minucie w zespole Defensora doszło do zmiany. Cristian Barros wszedł za Brunona Correę.

Niedługo później Cristian Barros wywołał eksplozję radości wśród kibiców Defensora, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie pojedynku. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hugo Arismendi osłabiając tym samym drużynę Racing Club Montevideo.

Trener Defensora wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ignacio Laquintana. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 73. minucie w zespole Racing Club Montevideo doszło do zmiany. Cristian Sena wszedł za Ányela Rodrígueza. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Danielowi Gonzálezowi z Defensora.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Hugo Pavone z Defensora. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Agustín Oliveros Cano
68′ Bruno Martín Correa Araújo
Hugo Diego Arismendi Ciapparetta71′
Alvaro Gonzalez
Martín Barrios Santos
 26′ 73′ Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Ányelo Paolo Rodríguez Da Silva73′
49′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Lucas Darío Ortíz Cacharrón46′
Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Líber Daniel Quiñones Prieto27′ 46′
 55′ (k.), 90′ Hugo Mariano Pavone
Pablo Nicolás Royón Silvera
Matías Gastón Rodríguez Olivera
Cono Javier Irazún González
Mauro Esequiel García Sosa
Rodrigo Nicolás Brasesco Pérez
49′ 57′ Gonzalo Nápoli Soria
Cristian Gonzalo Sena Seveso73′
68′  69′ Cristian Barros Mirabal
Alex Silva Quiroga
73′ 90′ Daniel Nicolás González Álvarez
Claudio Matías Mirabaje Correa
Pablo Nicolás López De León
Michel Daryl Araújo Villar46′
Facundo Nahuel Milán Osorio
Nicolás Sosa Sánchez46′

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.