Liga urugwajska - 7. kolejka Primera División: CA Penarol Montevideo - CA Boston River 1-0 (0-0)

20 października na Estadio Campeón del Siglo odbył się mecz 7. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Penarolu Montevideo i Bostonu River. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Penarolu Montevideo 1-0.

C. Rodriguez 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Penarolu Montevideo wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W 56. minucie Santiago Arias zastąpił Miguela Amada.

Jedynego gola meczu strzelił Cristian Rodriguez dla zespołu Penarolu Montevideo. Bramka padła w tej samej minucie. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bostonu River doszło do zmiany. Washington Abreu wszedł za Gelmina Rivasa.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 69. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Giovanniemu Gonzálezowi i Guillermowi Fratcie. Po chwili trener Bostonu River postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Bruno Foliados, a murawę opuścił Marcelo Tapia.

Gonzalo Adrián Falcón Vitancour
32′ Rodrigo Abascal Barros
Guillermo Fratta Cabrera69′
Fabricio Orosmán Formiliano Duarte
Leandro Nicolás Lozano Fernández
69′ Giovanni Alessandro González Apud
Pedro Silva Torrejón
88′ Agustín Canobbio Graviz
Carlos Adrian Valdez Suarez
40′ Marcos Matías De Los Santos Morales
Santiago Daniel Arias Fierro13′ 56′
Walter Gargano
Wiston Daniel Fernández Queirolo14′
 60′ 82′ Cristian Rodriguez
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso34′
Jesús Emiliano Trindade Flores
Marcelo Daniel Tapia Amarillo79′
90′ Facundo Pellistri Rebollo
Miguel Angel Amado Alanis56′
82′ Ricardo Guzmán Pereira Méndez
Diego Martín Gurri Bentancor
Luis Miguel Acevedo Tabárez
Washington Sebastián Abreu Gallo67′
90′ Fabián Agustín Dávila Silva
Bruno Foliados Suárez79′
88′ Francisco Jiménez Tejada
Elbio Maximiliano Pérez Azambuya

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Bostonu River przyznał cztery.