Liga urugwajska - 7. kolejka Primera División: CA Juventud - Liverpool Montevideo 0-0

W spotkaniu 7. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 20 października, zespół Juventudu zremisował z Liverpoolem Montevideo 0-0. Starcie odbyło się na Estadio Municipal Parque Artigas w Lasu Piedras.

7. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-10-20 21:00 | Stadion: Estadio Municipal Parque Artigas | Arbiter: A. Matonte
CA Juventud de Las Piedras
Liverpool Montevideo
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka Liverpoolu Montevideo wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Gonzalo Maulella został zastąpiony przez Martína Fernándeza.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Franco Romero z Liverpoolu Montevideo. Była to 25. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie w drużynie Liverpoolu Montevideo doszło do zmiany. Juan Ramírez wszedł za Lucasa Ocampa. Niedługo później trener Juventudu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Pabla Oliverę. Na boisko wszedł Gonzalo Reyes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 81. minucie w zespole Juventudu doszło do zmiany. Santiago Franco wszedł za Joaquína Zeballosa. A kibice Liverpoolu Montevideo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Paisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Hernán Figueredo.

Federico Andrés Martínez Berroa
73′ Pablo Fernando Olivera Fernández
Lucas Agustín Ocampo Galván58′
81′ Joaquín Zeballos Machado
Alan Damián Medina Silva
81′ Santiago Adrián Franco Sánchez
Leonardo Javier Pais Corbo87′
73′ Gonzalo Alberto Reyes Mella
Juan Ignacio Ramírez Polero58′

Przewaga drużyny Liverpoolu Montevideo w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Juventudu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Juventudu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.