Liga urugwajska - 7. kolejka Primera División: Atlético Progreso - Danubio 2-1 (0-1)

W pojedynku 7. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 19 października, jedenastka Atlético Progreso wygrała z Danubio 2-1 (0-1). Starcie odbyło się na Parque Abraham Paladino w Montevideo.

N. Pantaleone 44'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Atlético Progreso wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Danubio.

W 39. minucie za Mauricia Loffredę wszedł Pablo Marta. W 42. minucie arbiter ukarał kartką Gonzala Montesa, zawodnika gości.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Danubio otworzyli wynik. W 44. minucie Nicolás Pantaleone dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Danubio.

Na drugą połowę zespół Danubio wyszedł w zmienionym składzie, za Emiliana Anchetę wszedł Sergio Felipe.

Drużyna Atlético Progreso otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Mathías Riquero. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po chwili trener Danubio postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Labandeirę. Na boisko wszedł Santiago Paiva, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie sędzia pokazał kartkę Santiago Mederosowi z Danubio. W tej samej minucie w jedenastce Danubio doszło do zmiany. Santiago Mederos wszedł za Gonzala Montesa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Progreso w 68. minucie spotkania, gdy Agustín González zdobył drugą bramkę. W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Joelowi Lewowi, zawodnikowi Atlético Progreso.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Nicolás Pantaleone  44′ 16′
39′ Mauricio Loffreda Zinula
Mauricio Victorino
Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
Briam Eduardo Acosta Arellano
 68′ Agustín González Pereira
Carlos Javier Grossmueller
 55′ 80′ Mathías Damián Riquero Beretta
Matías Martín Jones Mourigian
Leandro Sosa Toranza
Gonzalo Montes Calderini42′ 68′
Gustavo Javier Alles Vila
Maximiliano Jair Rodríguez Cejas
70′ Alexander Mauricio Rosso Génova
Facundo Labandeira Castro1′ 61′
Bruno Nahuel Suárez Pereyra
Núbel Joaquín Silva González
39′ Pablo Martín Marta Rodríguez
Sergio Andrés Felipe Silva46′
Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez
Ernesto Goñi Ameijenda
70′ Esteban Ricardo González Maciel
Santiago Nicolás Mederos Pascal68′ 68′
80′ 90′ Joel Isaac Lew Veloso
Pablo Fabricio Siles Morales
Jorge Marcelo Rodriguez Nunez
Diego Andrés Martiñones Rus
Rodrigo Pascual Viega Alves
Santiago Martín Paiva Mattos61′

Piłkarze Atlético Progreso otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.