Liga urugwajska - 6. kolejka Primera División: Rampla Juniors - Liverpool Montevideo 1-2 (0-2)

25 sierpnia w Montevideo odbył się pojedynek 6. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Rampla Juniors i Liverpoolu Montevideo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Liverpoolu Montevideo 2-1.

A. Ocampo 36'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna Liverpoolu Montevideo wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Liverpoolu Montevideo trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Juan Ramírez. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między siódmą a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Liverpoolu Montevideo, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Lucas Ocampo.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Francowi Romerze z Liverpoolu Montevideo. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lucas Ocampo osłabiając tym samym zespół gości.

Drugą połowę drużyna Rampla Juniors rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jhonego Gallego wszedł Gaspar Vega. Także w drużynie Liverpoolu Montevideo w czasie przerwy zaszły zmiany, za Diego Guastavina wszedł Leonardo Pais. W 50. minucie żółtą kartkę dostał Emiliano García, zawodnik Rampla Juniors.

W 55. minucie Diego Rosa został zastąpiony przez Luisa Gáspariego.

Niedługo później Juan Albín wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rampla Juniors, strzelając gola w 56. minucie pojedynku. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rampla Juniors: Matíasowi Sotowi w 63. i Rodrigowi Piñeirowi w 66. minucie.

W tej samej minucie w zespole Liverpoolu Montevideo doszło do zmiany. Pablo Caballero wszedł za Federica Martíneza. Trener Rampla Juniors postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Emanuela Beltrána i na pole gry wprowadził napastnika Santiago Vegę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolása Aceveda z Liverpoolu Montevideo, a w 83. minucie Santiago Vegę z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Liverpoolu Montevideo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Juana Ramíreza. Na boisko wszedł Mathías Acuña, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Drużynie Rampla Juniors zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Liverpoolu Montevideo.

Óscar Alfredo Ustari
76′ Emanuel Tomás Beltrán Bardas
Sebastián Enzo Cáceres Ramos
50′ Emiliano Martín García Tellechea
Camilo Damián Cándido Aquino
Lucas Rodríguez Álvarez
Franco Gastón Romero Ponte42′
63′ Matías Fernando Soto de Freitas
Jean Pierre Rosso Génova
 56′ Juan Ángel Albín Leites
Nicolás Brian Acevedo Tabárez80′
27′ 46′ Jhony Moisés Galli Moreira
Hernán Figueredo Alonzo
55′ Diego Gabriel Rosa Lambach
Diego Nicolás Guastavino Bentancour46′
66′ Rodrigo Andrés Piñeiro Silva
Federico Andrés Martínez Berroa7′ 66′
28′ Mathías Saavedra Perdomo
Bryan Olivera Calvo
46′ Gaspar Ignacio Vega
Leonardo Javier Pais Corbo46′
55′ Luis Santiago Gáspari Vázquez
Mathías Alexander Acuña Maciel84′
76′ 83′ Santiago Ignacio Vega Maidana
Clementino González Martínez

Piłkarze Liverpoolu Montevideo obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy sześć żółtych.