Liga urugwajska - 6. kolejka Primera División: Atlético Cerro - Atlético Fénix 0-1 (0-1)

W spotkaniu 6. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 25 sierpnia, zespół Atlético Cerro przegrał z Atlético Fénix 0-1 (0-1).

6. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-08-25 20:00 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: N. Vignolo
Club Atlético Cerro
Centro Atlético Fénix
0
1
E. Mozzone 25'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 meczów jedenastka Atlético Fénix wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Atlético Fénix zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Atlético Cerro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Atlético Fénix zdobył Emiliano Mozzone w 25. minucie.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Santiago Vierę z Atlético Cerro, a w 45. minucie Léo Coelha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Fénix.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Atlético Fénix: Kevinowi Alanizowi w 63. i Marcosowi Canterze w 64. minucie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atlético Fénix doszło do zmiany. Breno Caetano wszedł za Rodriga.

W 67. minucie kartką został ukarany Maureen Franco, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie trener Atlético Cerro postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ricardo Roldán, a murawę opuścił Santiago Viera. Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Emilianowi Denisowi z Atlético Fénix.

Kibice Atlético Fénix nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matíasa Rigoletę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Brian Lugo. W 78. minucie José Tancredi zastąpił Alexandra Machada. W 82. minucie Emiliano Mozzone został zmieniony przez Ignacia Pereirę, co miało wzmocnić zespół Atlético Fénix. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Furtadę na Franca Lópeza.

Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Juan Daniel Álvez Ortiz
86′ Lucas Nahuel Furtado Cabrera
Ronaldo Alexander Conceiçao Silveira
Richard Martín González Lamas
Leonardo Henriques Coelho45′
83′ Felipe Ely Klein
Kevin Nicolás Alaníz Acuña63′
Richard Javier Pellejero Ferreira
Roberto Nicolás Fernández Fagúndez
Federico Puente Arap
Brian Lugo Silva75′
78′ José Luis Tancredi Malatez
Manuel Ugarte Ribeiro90′
32′ 67′ Santiago Nicolás Viera Moreira
Emiliano Gastón Mozzone Sueiro  25′ 82′
67′ Maureen Javier Franco Alonso
Breno Caetano de Souza65′
86′ Franco Sebastián López Taborda
Marcos Maximiliano Cantera Mora64′
78′ Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Ignacio Agustín Pereira González82′ 83′
67′ Ricardo Nahuel Roldán Pinela
Matías Wolf Rigoleto Arévalo75′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Atlético Cerro, a piłkarzom gości przyznał sześć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Atlético Cerro rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Montevideo Wanderers Fútbol Club. Natomiast 1 września Cerro Largo Fútbol Club będzie przeciwnikiem zespołu Atlético Fénix w meczu, który odbędzie się w Melo.