Liga urugwajska - 5. kolejka Primera División: Montevideo Wanderers - Rampla Juniors 4-3 (1-3)

18 sierpnia odbyło się spotkanie 5. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Montevideo Wanderers i Rampla Juniors. Starcie zakończyło się zwycięstwem Montevideo Wanderers 4-3.

G. Rizzo 28'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół Montevideo Wanderers wygrał aż 13 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie żółtą kartką został ukarany Francisco Ginella, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rampla Juniors w 19. minucie spotkania, gdy Carlos Núñez strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Rampla Juniors, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 0-2 podwyższył Delis Vargas.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 28. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Gonzalo Rizzo.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Claudio Servetti z Rampla Juniors. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Ignacio Gonzalez.

W 52. minucie żółtą kartkę dostał Jonathan Barboza, zawodnik Montevideo Wanderers. Trener Montevideo Wanderers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego Riolfa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Francisco Ginella. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 60. minucie żółtą kartkę dostał Ignacio De Arruabarrena z zespołu gospodarzy.

Niedługo później Hans Müller wywołał eksplozję radości wśród kibiców Montevideo Wanderers, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie pojedynku. W 64. minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Luisowi Gáspariemu z Rampla Juniors.

W 66. minucie w drużynie Montevideo Wanderers doszło do zmiany. Bruno Veglio wszedł za Jonathana Barbozę. W 68. minucie Luis Gáspari zastąpił Facunda Guichóna.

Zespół Rampla Juniors krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Hans Müller. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rampla Juniors: Facundowi Guichónowi w 79. i Gonzalowi Rizzowi w 82. minucie.

W tej samej minucie w zespole Rampla Juniors doszło do zmiany. Mathías Saavedra wszedł za Delisa Vargasa. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Carlos Núñez osłabiając tym samym drużynę Rampla Juniors. W 85. minucie w zespole Montevideo Wanderers doszło do zmiany. Emiliano Coitiño wszedł za Gonzala Barreta.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matíasa Sota z Rampla Juniors, a w 88. minucie Hansa Müllera z drużyny przeciwnej. Gonzalo Rizzo z Rampla Juniors w samej końcówce pojedynku dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 82. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie Federico Barrandeguy dał prowadzenie swojej drużynie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Claudio Servetti z drużyny Rampla Juniors i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 38. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-3.

Bravo Araneda
60′ Ignacio De Arruabarrena Fernández
Rodrigo Odriozola López
Federico Andueza Velazco
Gonzalo Nicolás Rizzo Sánchez  28′ 82′ 89′
 90′ Federico Barrandeguy Martino
Lucas Rodríguez Álvarez
Gastón Matías Bueno Sciutto
Claudio Poul Servetti Rodríguez38′ 90′
Maximiliano Javier Araújo Vilches
Matías Fernando Soto de Freitas86′
52′ 66′ Jonathan Daniel Barboza Bonilla
Juan Ángel Albín Leites
7′ 53′ Francisco Ginella Dabezies
Jhony Moisés Galli Moreira
 42′ (k.) Ignacio Gonzalez
Juan Bautista Viacava Caviglia
 60′, 69′ 88′ Hans Axel Müller Odriozola
Luis Santiago Gáspari Vázquez64′ 68′
85′ Gonzalo Barreto Mastropierro
Gastón Gorrostorrazo Navarro
66′ Bruno Enrico Veglio Araújo
Facundo Jeremías Guichón Sisto68′ 79′
85′ Emiliano Hebert Coitiño Dondan
Juan Ignacio Panzariello Cambre
53′ Diego Nicolás Riolfo Pérez
Mathías Saavedra Perdomo82′

Zespół Montevideo Wanderers był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek i trzy czerwone zawodnikom Rampla Juniors, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Rampla Juniors w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.