Liga urugwajska - 5. kolejka Primera División: Atlético Fénix - Plaza Colonia 0-1 (0-0)

17 sierpnia w Montevideo odbyło się starcie 5. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Fénix i Plaza Colonia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Plaza Colonia 1-0.

C. Waterman 63'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków jedenastka Plaza Colonia wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie kartką został ukarany Elías Umeres, piłkarz Plaza Colonia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie kartkę obejrzał Mario Risso z Plaza Colonia. W 60. minucie za Brunona Montelonga wszedł Adrián Argachá.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Plaza Colonia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie wynik ustalił Cecilio Waterman. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atlético Fénix doszło do zmiany. Kevin Alaniz wszedł za Briana Luga. Po chwili trener Plaza Colonia postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Elíasa Umeresa wszedł Haibrany Ruiz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Plaza Colonia utrzymać prowadzenie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Plaza Colonia: Ezequiasowi Redínowi w 82. i Agustínowi Mirandzie w 84. minucie.

Chwilę później trener Atlético Fénix postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Matías Rigoleto, a murawę opuścił Maximiliano Pérez. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Haibrany Ruiz z zespołu gości.

Yvo Nahuel Calleros Rébori
67′ Brian Lugo Silva
Ezequias Emanuel Redín Morales82′
60′ Bruno Eduardo Montelongo Gesta
Javier Marcelo Sequeyra79′
Manuel Ugarte Ribeiro
Facundo Federico Waller Martiarena
Emiliano Gastón Mozzone Sueiro
Leandro Suhr Avondet
87′ Maximiliano Daniel Pérez Tambasco
Elías Ezequiel Umeres20′ 74′
Álex Maximiliano Silva Garrel
Cecilio Alfonso Waterman Ruiz  63′ 83′
Jeremías Young Romanutti
Luis Iván Cartés Maidana
60′ Adrián Argachá González
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino74′ 90′
Jonathan Toledo Paragarino
Alvaro Fernandez83′
67′ Kevin Nicolás Alaníz Acuña
Agustín Sebastián Miranda Cambón79′ 84′
Cristian Daniel Cruz Regueiro
Iván Ernesto Salazar Aleizon
87′ Matías Wolf Rigoleto Arévalo
Franco Acosta Machado
Rodrigo Tavares Martins
Marcelo Tabárez Rodríguez

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Plaza Colonia. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Plaza Colonia pokazał pięć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.