Liga urugwajska - 4. kolejka Primera División: Defensor - Penarol Montevideo 2-2 (0-1)

11 sierpnia w Montevideo odbył się pojedynek 4. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i Penarolu Montevideo. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

L. Viatri 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 meczów zespół Penarolu Montevideo wygrał 19 razy i zanotował 13 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fabricio Formiliano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Penarolu Montevideo, strzelając gola w szóstej minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Penarolu Montevideo.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Martín Rabuñal.

Niedługo później trener Penarolu Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Fabian Estoyanoff, a murawę opuścił Ignacio Lores.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Penarolu Montevideo przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie Lucas Viatri dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Agustína Canobbia, piłkarza Penarolu Montevideo. W 73. minucie Pablo López zastąpił Ignacia Laquintanę. W tej samej minucie w drużynie Defensora doszło do zmiany. Daniel González wszedł za Hugona Pavonego.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Agustín Canobbio z drużyny Penarolu Montevideo i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 72. minucie. W 77. minucie w zespole Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Giovanni González wszedł za Luisa Aceveda.

Drużyna Defensora nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Jorge Menosse.

W 82. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Alvarowi Gonzalezowi z Defensora. Trener Defensora postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Brunona Correę i na pole gry wprowadził napastnika Emiliana Gómeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Martín Rabuñal osłabiając tym samym zespół Defensora.

W 90. minucie w drużynie Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Facundo Pellistri wszedł za Ezequiela Busquetsa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Matíasowi Malvinowi i Walterowi Garganowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Ezequiel Busquets Sanguinetti90′
90′ Matías Daniel Malvino Gómez
Fabricio Orosmán Formiliano Duarte  6′
 79′ Jorge Hernán Menosse Acosta
Gabriel Hernán Rojas
Luciano Boggio Albín
Agustín Canobbio Graviz72′ 76′
83′ Bruno Martín Correa Araújo
Marcos Matías De Los Santos Morales
82′ Alvaro Gonzalez
Walter Gargano90′
 47′ 87′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Ignacio Lores Varela63′
73′ Pablo Nicolás López De León
Luis Miguel Acevedo Tabárez77′
73′ Hugo Mariano Pavone
Lucas Ezequiel Viatri  67′
Matías Gastón Rodríguez Olivera
Thiago Gastón Cardozo Brugman
Jonathan Shaquille González Álvarez
Giovanni Alessandro González Apud77′
73′ Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Enzo Gabriel Martínez Suárez
Gonzalo Nápoli Soria
Rodrigo Rojo Piazze
Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Agustín Álvarez Wallace
73′ Daniel Nicolás González Álvarez
Fabian Larry Estoyanoff Poggio63′
83′ Emiliano Gómez Dutra
Facundo Pellistri Rebollo90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki oraz jednej czerwonej.