Liga urugwajska - 4. kolejka Primera División: Atlético Cerro - Plaza Colonia 1-0 (0-0)

W starciu 4. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 8 sierpnia, zespół Atlético Cerro wygrał z Plaza Colonia 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Monumental Luis Tróccoli w Montevideo.

4. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-08-08 17:00 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: D. Fedorczuk
Club Atlético Cerro
Club Plaza Colonia de Deportes
1
0
C. Cruz 47'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Plaza Colonia wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mario García z Atlético Cerro. Była to 22. minuta spotkania.

W 43. minucie Pablo Lacoste został zmieniony przez Mathíasa Silverę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Atlético Cerro wyszła w zmienionym składzie, za Maria Garcíę wszedł Bryan Bentaberry.

Niedługo po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Cristian Cruz dla zespołu Atlético Cerro. Bramka padła w tej samej minucie. Trener Plaza Colonia postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Agustína Mirandę i na pole gry wprowadził napastnika Juana Mascię, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 65. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Plaza Colonia i jedną drużynie przeciwnej. Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Cerro: José Tancredi, Joaquín Boghossian, na ich miejsce weszli: Alexander Machado, Maicol Cabrera. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leonaiego, Ramira Quintany zajęli: Alvaro Fernandez, Diogo.

Mario Pablo Risso Caffaro
43′ Pablo Martín Lacoste Icardi
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
Yvo Nahuel Calleros Rébori
 47′ Cristian Daniel Cruz Regueiro
Agustín Sebastián Miranda Cambón60′
22′ 46′ Mario Valentín García Fernández
Leonai Souza de Almeida69′ 73′
Leandro Gastón Paiva Santurión
Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno65′
76′ José Luis Tancredi Malatez
Ramiro Manuel Quintana Hernández88′
83′ Joaquín Antonio Boghossian Lorenzo
Leandro Suhr Avondet
Agustín Requena De Los Santos
Ángel Samuel Luna Beltrachini
46′ 90′ Bryan Daniel Bentaberry Varela
Federico Andueza Velazco
Diego Giovanni Duque Viera
Alvaro Fernandez73′
Gastón Filgueira Méndez
Jorge Daniel Graví Piñeiro
43′ Mathías Emanuel Silvera Almeida
Ezequias Emanuel Redín Morales
Maximiliano Facundo Moreira Burgos
Iván Ernesto Salazar Aleizon
Federico Andrade Noble
Diogo de Oliveira Barbosa88′
83′ Maicol Gabriel Cabrera Galain
Imanol Enríquez Martiarena
76′ Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Juan Cruz Mascia Paysée60′ 84′
Gonzalo Martín Pintos Pintos
Rodrigo Pérez Gutiérrez

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Atlético Cerro otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Plaza Colonia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.