Liga urugwajska - 3. kolejka Primera División: Cerro Largo - Liverpool Montevideo 1-0 (1-0)

28 lipca w Melo odbył się pojedynek 3. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Cerro Largo i Liverpoolu Montevideo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cerro Largo 1-0.

3. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-07-28 22:00 | Stadion: Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla | Arbiter: D. Fedorczuk
Cerro Largo Fútbol Club
Liverpool Montevideo
1
0
J. Dos Santos 21'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Liverpoolu Montevideo wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alto Fernández z Cerro Largo. Była to 14. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Cerro Largo zdobył Jonathan Dos Santos w 21. minucie. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cerro Largo.

W 56. minucie kartkę obejrzał Franco Romero z drużyny gości. W 57. minucie za Lucasa Ocampa wszedł Bryan Olivera.

Chwilę później trener Liverpoolu Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Clementino González, a murawę opuścił Diego Guastavino. W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alana Medinę z Liverpoolu Montevideo, a w 65. minucie Facunda Rodrígueza z drużyny przeciwnej. Kibice Cerro Largo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Fernándeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alto Fernández.

Od 68. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cerro Largo i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie Borys Barone został zmieniony przez Brunona Téliza, a za Facunda Rodrígueza wszedł na boisko Robinson Ferreira, co miało wzmocnić zespół Cerro Largo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Medinę na Camila Cándida. W drugiej połowie nie padły bramki.

Óscar Alfredo Ustari
90′ Juan Manuel Acosta Díaz
Martín Alexis González Crespo De Machado
Washington Emilio MacEachen Vázquez
Franco Gastón Romero Ponte56′
68′ Yeferson Agustín Quintana Alonso
Jean Pierre Rosso Génova
Alberto Sebastián Assis Silva
Nicolás Brian Acevedo Tabárez
Víctor Hugo Dorrego Coito
Hernán Figueredo Alonzo
65′ 77′ Facundo Rodríguez Aguilera
Diego Nicolás Guastavino Bentancour58′
70′ Borys Santiago Barone Grillo
Alan Damián Medina Silva60′ 85′
 21′ Jonathan David Dos Santos Duré
Lucas Agustín Ocampo Galván57′
14′ 65′ Aldo Tomás Luján Fernández
Gonzalo Matías Maulella Rodríguez
77′ Robinson Martín Ferreira García
Andrés Federico Pereira Castelnoble
70′ Bruno Téliz Carrasco
Pablo Eduardo Caballero Sebastiani
65′ Carlos Roberto Fernández Martínez
Bryan Olivera Calvo57′
Clever Elías Quintana Alonzo
Clementino González Martínez58′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Cerro Largo, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.