Liga urugwajska - 3. kolejka Primera División: Atlético Fénix - Montevideo Wanderers 3-0 (1-0)

28 lipca w Montevideo odbyło się spotkanie 3. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Fénix i Montevideo Wanderers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético Fénix 3-0.

E. Mozzone 52',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów jedenastka Atlético Fénix wygrała 11 razy i zanotowała pięć porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Emiliano Mozzone z jedenastki gospodarzy. Była to 13. minuta pojedynku.

W 14. minucie Breno Caetano został zmieniony przez Brunona Montelonga. A trener Montevideo Wanderers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego Riolfa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mauro Méndez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Fénix w 35. minucie spotkania, gdy Ignacio Pereira zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético Fénix.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Luisowi Oliverze, zawodnikowi Atlético Fénix.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Atlético Fénix, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Emiliano Mozzone.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 58. minucie, w jedenastce Montevideo Wanderers za Ignacia Gonzaleza wszedł Christian Bravo, a w zespole Atlético Fénix Raúl Ferro zmienił Cristiana Cruza. Chwilę później trener Atlético Fénix postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Luisa Oliverę. Na boisko wszedł Jonathan Toledo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Montevideo Wanderers: Federicowi Anduezie w 66. i Adriánowi Colombinowi w 76. minucie.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Montevideo Wanderers doszło do zmiany. Gonzalo Barreto wszedł za Lucasa Lópesa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Emiliano Mozzone z Atlético Fénix. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Diego Martín Barboza González
48′ 62′ Luis Nicolás Olivera Moreira
Lucas Couto Silva
14′ Breno Caetano de Souza
Jonathan Daniel Barboza Bonilla
Roberto Nicolás Fernández Fagúndez
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez76′
58′ Raúl Freddy Ferro Olivera
Ignacio Gonzalez58′
Brian Lugo Silva
Lucas Matías Lópes Almanzo78′
 52′, 90′ 13′ Emiliano Gastón Mozzone Sueiro
Hans Axel Müller Odriozola
 35′ Ignacio Agustín Pereira González
Federico Barrandeguy Martino
62′ Jonathan Toledo Paragarino
Gastón Matías Bueno Sciutto
Kevin Nicolás Alaníz Acuña
Gabriel Pérez Ramallo
58′ Cristian Daniel Cruz Regueiro
Gonzalo Barreto Mastropierro78′
14′ Bruno Eduardo Montelongo Gesta
Christian Daniel Bravo Araneda58′
Matías Wolf Rigoleto Arévalo
Diego Nicolás Riolfo Pérez25′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.