Liga urugwajska - 2. kolejka Primera División: Rampla Juniors - Atlético Cerro 0-1 (0-0)

W spotkaniu 2. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 21 lipca, drużyna Rampla Juniors przegrała z Atlético Cerro 0-1 (0-0).

M. Franco 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Atlético Cerro wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atlético Cerro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie bramkę zdobył Maureen Franco.

W 59. minucie żółtą kartkę dostał Richard Pellejero z Atlético Cerro. W 60. minucie w zespole Rampla Juniors doszło do zmiany. Luis Gáspari wszedł za Rodriga Piñeira. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia ukarał żółtą kartką Federica Puentego, zawodnika gości.

W 66. minucie José Tancredi zastąpił Franca Lópeza. W 71. minucie czerwone kartki dostali: Emiliano García, Rodrigo Odriozola z Rampla Juniors i Richard González, Facundo Peraza z Atlético Cerro. Chwilę później trener Atlético Cerro postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Maureena Franco wszedł Lucas Furtado, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atlético Cerro utrzymać prowadzenie.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Rampla Juniors jak grom z jasnego nieba, trener w tej samej minucie ściągnął z boiska pomocnika Gustava Machada, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Kevin Larrea. W 79. minucie Juan Viacava został zmieniony przez Facunda Guichóna, co miało wzmocnić zespół Rampla Juniors. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Puentego na Gonzala Porrasa w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Vargas Blanco
73′ Rodrigo Odriozola López
Rodrigo Nicolás Formento Chialanza
71′ Emiliano Martín García Tellechea
Richard Javier Pellejero Ferreira59′
75′ Gustavo Ezequiel Machado Ferrando
Federico Puente Arap62′ 90′
79′ Juan Bautista Viacava Caviglia
José Luis Tancredi Malatez30′ 66′
33′ 60′ Rodrigo Andrés Piñeiro Silva
Santiago Nicolás Viera Moreira
11′ Mathías Saavedra Perdomo
Maureen Javier Franco Alonso  54′ 75′
Delis Matías Vargas Blanco
Facundo Peraza Fontana73′
75′ Kevin Axel Larrea Alzamendi
Gonzalo Fabián Porras Burghi90′
79′ Facundo Jeremías Guichón Sisto
Franco Sebastián López Taborda66′
60′ Luis Santiago Gáspari Vázquez
Alexander Nicolás Machado Aycaguer
Juan Ignacio Panzariello Cambre
Ricardo Nahuel Roldán Pinela

Drużyna Rampla Juniors miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy trzy żółte i dwie czerwone.