Liga urugwajska - 2. kolejka Primera División: Racing Club Montevideo - Plaza Colonia 0-2 (0-1)

20 lipca odbyło się starcie 2. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Racing Club Montevideo i Plaza Colonia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Plaza Colonia 2-0.

F. Waller 81'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Plaza Colonia w szóstej minucie spotkania, gdy Haibrany Ruiz strzelił pierwszego gola.

W 14. minucie Haibrany Ruiz został zmieniony przez Ezequiasa Redína. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ányela Rodrígueza z Racing Club Montevideo, a w 37. minucie Yva Calleros z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Plaza Colonia.

Drugą połowę drużyna Racing Club Montevideo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Normana Rodrígueza wszedł Alex Silva. W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marcelo Tabárez osłabiając tym samym zespół gości.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Racing Club Montevideo: Hugonowi Arismendiemu w 59. i Franciscowi Ibáñezowi w 62. minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Plaza Colonia doszło do zmiany. Alvaro Fernandez wszedł za Javiera Sequeyrę. Trener Racing Club Montevideo postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Ányela Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Nicolása Sosę, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 74. minucie Hugo Arismendi został zmieniony przez Agustína Oliverosa, co miało wzmocnić zespół Racing Club Montevideo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Suhra na Ivána Salazara.

Dopiero w drugiej połowie Facundo Waller wywołał eksplozję radości wśród kibiców Plaza Colonia, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Nicolás Guirin Chialvo
62′ Francisco Sebastián Ibáñez Velázquez
Santiago Brunelli Llorca
Pablo Martín Lacoste Icardi
Facundo Kidd Álvarez
46′ Norman Exzequiel Rodríguez Olivera
Mario Pablo Risso Caffaro
Cristian Gonzalo Sena Seveso
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino  6′ 14′
59′ 74′ Hugo Diego Arismendi Ciapparetta
Yvo Nahuel Calleros Rébori37′
Martín Barrios Santos
Matías Ezequiel Caseras Taberna
Ignacio Nicolini Díaz
Javier Marcelo Sequeyra70′
35′ 70′ Ányelo Paolo Rodríguez Da Silva
Alvaro Fernandez70′
74′ Agustín Oliveros Cano
Agustín Sebastián Miranda Cambón
46′ Alex Silva Quiroga
Ezequias Emanuel Redín Morales14′
Luis Gustavo Da Silva Medina
Iván Ernesto Salazar Aleizon78′
Lucas Darío Ortíz Cacharrón
Axel Javier Fernández Berón
70′ Nicolás Sosa Sánchez
Marcelo Tabárez Rodríguez53′

Przewaga drużyny Racing Club Montevideo w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Racing Club Montevideo w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.