Liga urugwajska - 2. kolejka Primera División: Defensor - Penarol Montevideo 2-1 (0-0)

23 lutego na Estadio Luis Franzini w Montevideo odbył się pojedynek 2. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i Penarolu Montevideo. Mecz zakończył się zwycięstwem Defensora 2-1.

R. Abascal 46'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 spotkań zespół Penarolu Montevideo wygrał 20 razy i zanotował 13 porażek oraz 18 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Krisztiana Vadocza z Penarolu Montevideo, a w 17. minucie Pedro Álvareza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Penarolu Montevideo w 46. minucie spotkania, gdy Rodrigo Abascal zdobył pierwszą bramkę. Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Emiliowi Zeballosowi, zawodnikowi Defensora.

W 63. minucie Miguel Terans został zastąpiony przez Cristiana Rodrigueza. W 64. minucie Gonzalo Nápoli został zmieniony przez Juana Albína, co miało wzmocnić drużynę Defensora. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa De Los Santosa na Joaquína Piquereza. Trener Defensora postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Adolfa Limę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Lópeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedenastka Defensora wyrównała wynik meczu. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Albín.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole Penarolu Montevideo za Giovanniego Gonzáleza wszedł Denis Olivera, a w drużynie Defensora Diego Coelho zmienił Facunda Milána. W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę otrzymał Gabriel Rojas z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Defensora w 90. minucie spotkania, gdy Facundo Milán strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Kevin Emiliano Dawson Blanco
17′ Pedro Gastón Álvarez Sosa
Rodrigo Abascal Barros  46′
Jonathan Shaquille González Álvarez
Giovanni Alessandro González Apud82′
Rodrigo Rojo Piazze
Gary Christofer Kagelmacher Pérez
61′ Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez
Gabriel Hernán Rojas90′
Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
Marcos Matías De Los Santos Morales71′
Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Miguel David Terans Pérez63′
71′ Adolfo Justino Lima Camejo
Jesús Emiliano Trindade Flores
64′ Gonzalo Nápoli Soria
Krisztian Vadocz8′
Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Francisco Jiménez Tejada
82′ Diego Martín Coelho Díaz
Facundo Pellistri Rebollo
Bernardo Enzo Long Baccino
Elcio Martín Correa Rodríguez
Lucas Rodríguez Álvarez
Robert Fabián Herrera Rosas
64′  74′ Juan Ángel Albín Leites
Christian Daniel Bravo Araneda
Luciano Boggio Albín
Dennis César Olivera Lima82′
Vicente Poggi Sassi
Joaquín Piquerez Moreira71′
71′ Pablo Nicolás López De León
Cristian Rodriguez63′
82′  90′ (k.) Facundo Nahuel Milán Osorio
Luis Miguel Acevedo Tabárez

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Penarolu Montevideo dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.