Liga urugwajska - 2. kolejka Primera División: Defensor Montevideo - CA Juventud 1-1 (0-0)

W spotkaniu 2. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 20 lipca, zespół Defensora zremisował z Juventudem 1-1 (0-0).

J. Zeballos 48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Defensora wygrał aż 12 razy, zremisował raz, a przegrał tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 25. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Defensora rozpoczął w zmienionym składzie, za Emiliana Gómeza wszedł Alan Rodríguez.

Dopiero w drugiej połowie Joaquín Zeballos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Juventudu, zdobywając bramkę w 48. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Trener Defensora wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luciana Boggia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daniel González. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 59. minucie żółtą kartkę dostał Damián González z Juventudu. W 68. minucie Cristian Sención został zastąpiony przez Jorge Gravíego.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Juanowi Bogadzie, zawodnikowi Juventudu. W 76. minucie Alvaro Gonzalez został zmieniony przez Gonzala Nápolego, co miało wzmocnić drużynę Defensora. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Viñasa na Franca Muñoza. W 85. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jorge Graví osłabiając tym samym zespół Juventudu.

Chwilę później trener Juventudu postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Erica Barriosa wszedł Roberto Hernández, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę José Vareli z drużyny gości. Dwie minuty później wynik ustalił z rzutu karnego Hugo Pavone.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtymi kartkami Gonzala Nápolego z Defensora i Juana Pintadę, Rodriga Rodrígueza z zespołu gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Rodrigo Gabriel Rodríguez Dubovich90′
35′ Pedro Gastón Álvarez Sosa
Juan Mathías Bogado Castro75′
44′ Mauro Esequiel García Sosa
Mauro Daniel Fernández Sayes
Mauricio Sebastián Gómez Castro
José Alberti Loyarte
Jorge Hernán Menosse Acosta
Eric Hernán Barrios25′ 89′
76′ Alvaro Gonzalez
Damián González González59′
Martín Ernesto Rabuñal Rey
Juan de Dios Pintado Leines90′
58′ Daniel Nicolás González Álvarez
Cristian Emanuel Sención Rodríguez68′
46′ Emiliano Gómez Dutra
José Pablo Varela Rebollo90′
Pablo Nicolás López De León
Federico Sebastián Viñas Barboza83′
 90′ (k.) Hugo Mariano Pavone
Joaquín Zeballos Machado  48′
Matías Gastón Rodríguez Olivera
Franco Nicolás Domínguez de Freitas Santucho
Matías Daniel Malvino Gómez
Roberto Carlos Hernández Rodríguez89′
58′ Luciano Boggio Albín
Gian Franco Trasante Medina
Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Jorge Daniel Graví Piñeiro68′ 85′
76′ 90′ Gonzalo Nápoli Soria
Franco Martín Muñoz Rodríguez83′
46′ Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Agustín Emiliano Navarro Báez
Owen Clark Falconis Lima
Gonzalo Alberto Reyes Mella

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej pięć żółtych oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.