Liga urugwajska - 2. kolejka Primera División: Danubio - Montevideo Wanderers 0-1 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 23 lutego, drużyna Danubio przegrała z Montevideo Wanderers 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Jardines del Hipódromo w Montevideo.

2. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-02-23 21:00 | Stadion: Estadio Jardines del Hipódromo | Arbiter: F. Modernell
Danubio Fútbol Club
Montevideo Wanderers Fútbol Club
0
1
M. Acuña 29'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna Montevideo Wanderers wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Danubio. W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gonzalo Montes osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Po kwadransie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Gastónowi Buenowi z zespołu gości. W 23. minucie Facundo Labandeira zastąpił Nicolása Prieta. W 27. minucie żółtą kartką został ukarany Juan Gutiérrez, piłkarz Danubio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montevideo Wanderers w 29. minucie spotkania, gdy Mathías Acuña zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Montevideo Wanderers.

Między 46. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Montevideo Wanderers: Leonardo Pais, Maximiliano Pérez, Mathías Acuña, na ich miejsce weszli: Gonzalo Reyes, Diego Riolfo, Mauro Méndez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Gutiérreza, Matíasa Jonesa zajęli: Santiago Mederos, Carlos Grossmueller. Od 52. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Pérez Tambasco
52′ Emiliano Darío Denis Figueroa
Lucas Elías Morales Villalba61′
64′ Matías Martín Jones Mourigian
Rodrigo Hernán Petryk Vidal
12′ Gonzalo Montes Calderini
Jonathan Daniel Barboza Bonilla
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso
Adrián Nicolás Colombino Rodríguez
27′ 46′ Juan Manuel Gutiérrez Freire
Leonardo Javier Pais Corbo58′
23′ Facundo Labandeira Castro
Darwin Fabián Torres Alonso
64′ 73′ Carlos Javier Grossmueller
César Nahuel Araújo Vilches
46′ 78′ Santiago Nicolás Mederos Pascal
Bruno Enrico Veglio Araújo
23′ Nicolás Santiago Prieto Larrea
Mauro Andrés Méndez Acosta85′
Diego Andrés Martiñones Rus
Gonzalo Alberto Reyes Mella58′
Santiago Martín Paiva Mattos
Diego Nicolás Riolfo Pérez68′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.