Liga urugwajska - 2. kolejka Primera División: Atlético Progreso - Penarol Montevideo 1-1 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 20 lipca, drużyna Atlético Progreso zremisowała z Penarolem Montevideo 1-1 (0-1).

G. Rodríguez 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Penarolu Montevideo wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emanuela Gulartego z Atlético Progreso, a w 35. minucie Jesúsa Trindadego z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie Emilio Zeballos zastąpił Alexandra Rossę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Penarolu Montevideo w 43. minucie spotkania, gdy Gastón Rodríguez strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Penarolu Montevideo.

W 53. minucie Ignacio Lores został zmieniony przez Agustína Canobbia, co miało wzmocnić zespół Penarolu Montevideo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Rodrigueza na Rodriga Viegę. Między 57. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Atlético Progreso i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później trener Penarolu Montevideo postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Ricarda Pereirę. Na boisko wszedł Cristian Rodriguez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 70. minucie w drużynie Atlético Progreso doszło do zmiany. Agustín González wszedł za Mathíasa Riquera. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Enzowi Martínezowi z Penarolu Montevideo.

Bramkarz Penarolu Montevideo wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 76. minucie wynik ustalił Rodrigo Viega.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Lucas Viatri wszedł za Gastóna Rodrígueza. W 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alexander Rosso z zespołu Atlético Progreso i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 57. minucie. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Agustínowi Canobbiowi, zawodnikowi Penarolu Montevideo.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Mauricio Loffreda z Atlético Progreso i Rodrigo Rojo (po drugiej żółtej) z Penarolu Montevideo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Kevin Emiliano Dawson Blanco
60′ Gonzalo Gabriel Castillo Cabral
Giovanni Alessandro González Apud
4′ Emanuel Gularte Méndez
Juan Manuel Izquierdo Viana
90′ Mauricio Loffreda Zinula
Enzo Gabriel Martínez Suárez74′
36′ Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez
Rodrigo Rojo Piazze64′ 90′
Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
Ignacio Lores Varela53′
Esteban Ricardo González Maciel
Ricardo Guzmán Pereira Méndez68′
70′ Mathías Damián Riquero Beretta
Jesús Emiliano Trindade Flores35′
61′ Jorge Marcelo Rodriguez Nunez
Rodrigo Abascal Barros
70′ Agustín González Pereira
Agustín Canobbio Graviz53′ 90′
Joel Isaac Lew Veloso
Cristian Rodriguez68′
61′  76′ 66′ Rodrigo Pascual Viega Alves
Luis Miguel Acevedo Tabárez
Federico Damián Millacet Echevarría
Fabian Larry Estoyanoff Poggio
36′ 57′ 86′ Alexander Mauricio Rosso Génova
Lucas Ezequiel Viatri77′

Przewaga drużyny Penarolu Montevideo w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Atlético Progreso w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte oraz dwie czerwone. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.