Liga urugwajska - 15. kolejka Primera División: Rampla Juniors - Atlético Fénix 2-1 (2-0)

5 grudnia na Estadio Olímpico w Montevideo odbyło się spotkanie 15. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Rampla Juniors i Atlético Fénix. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rampla Juniors 2-1.

Léo Coelho 48'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna Atlético Fénix wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Rampla Juniors nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Juan Panzariello.

Drużyna Atlético Fénix ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Mateo Abeijón.

W 29. minucie żółtą kartką został ukarany Bruno Scorza, piłkarz Atlético Fénix. W 38. minucie Lucas López został zastąpiony przez Kevina Alaniza. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Atlético Fénix rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brunona Scorzę wszedł Ignacio Pereira.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie bramkę kontaktową zdobył Léo Coelho.

W 50. minucie żółtą kartkę dostał Jhony Galli z zespołu gospodarzy. Trener Atlético Fénix wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brena Caetana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Brian Lugo. W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy Rampla Juniors: Rodrigo Piñeiro, Luis Gáspari, a na ich miejsce weszli Mateo Abeijón, Jhony Galli.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Oliverę, piłkarza gości. Luis Olivera z Atlético Fénix w 83. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 71. minucie. Na pięć minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Rodrigowi Odriozoli z Rampla Juniors.

W tej samej minucie trener Rampla Juniors postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Juana Albína wszedł Gastón Roselló, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Rampla Juniors utrzymać prowadzenie. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcosa Canterę z Atlético Fénix, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Matíasa Sota z drużyny przeciwnej. Drużynie Atlético Fénix zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Rampla Juniors.

Vargas Blanco
85′ Rodrigo Odriozola López
Lucas Martín López Quintana38′
90′ Matías Fernando Soto de Freitas
Luis Nicolás Olivera Moreira71′ 83′
85′ Juan Ángel Albín Leites
Marcos Maximiliano Cantera Mora86′
50′ 66′ Jhony Moisés Galli Moreira
Roberto Nicolás Fernández Fagúndez
Gaspar Ignacio Vega
Brian Lugo Silva65′
 27′ 66′ Mateo Abeijón Porto
Edgardo Andrés Yubert Schetino Yancev
 15′ Juan Ignacio Panzariello Cambre
Maximiliano Daniel Pérez Tambasco
Delis Matías Vargas Blanco
Bruno Scorza Perdomo29′ 46′
Silvio Andrés Samurio Dematte
Jeremías Young Romanutti
85′ Gastón Nahuel Roselló Gazo
Emiliano Gastón Mozzone Sueiro
66′ Luis Santiago Gáspari Vázquez
Ignacio Agustín Pereira González46′
66′ Rodrigo Andrés Piñeiro Silva
Matías Wolf Rigoleto Arévalo

Zawodnicy gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.