Liga urugwajska - 15. kolejka Primera División: Racing Club Montevideo - Plaza Colonia 3-2 (2-0)

W starciu 15. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 5 grudnia, zespół Racing Club Montevideo wygrał z Plaza Colonia 3-2 (2-0). Mecz odbył się na Parque Osvaldo Roberto.

L. Suhr 86'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków jedenastka Plaza Colonia wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Racing Club Montevideo w 14. minucie spotkania, gdy Agustín Oliveros zdobył pierwszą bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michel Araújo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Racing Club Montevideo, strzelając kolejnego gola w 35. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Plaza Colonia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Agustín Miranda, a murawę opuścił Haibrany Ruiz.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 50. minucie bramkę kontaktową zdobył Cecilio Waterman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

W 63. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Plaza Colonia Facundo Kidd. Trener Racing Club Montevideo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martína Barriosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ignacio Nicolini.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Rissa z Plaza Colonia, a w 76. minucie Germána Ferreyrę z drużyny przeciwnej. W 77. minucie za Ezequiasa Redína wszedł Alvaro Fernandez. W tej samej minucie Nicolás Dibble został zmieniony przez Franca Acostę, co miało wzmocnić jedenastkę Plaza Colonia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Germána Ferreyrę na Gonzala Aguilara.

Piłkarze Plaza Colonia odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Suhr.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Aleksowi Silvie z Racing Club Montevideo. Zespołowi Plaza Colonia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Racing Club Montevideo.

Facundo Kidd Álvarez 63′ (samob.)
 14′ Agustín Oliveros Cano
Federico Pérez Silvera
87′ Alex Silva Quiroga
Mario Pablo Risso Caffaro75′
Leandro Agustín Zazpe Rodríguez
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino46′
76′ 78′ Germán Julio César Ferreyra
Yvo Nahuel Calleros Rébori
66′ Ignacio Nicolini Díaz
Ezequias Emanuel Redín Morales77′
 35′ Michel Daryl Araújo Villar
Luis Iván Cartés Maidana
78′ Gonzalo Aguilar Camacho
Alvaro Fernandez77′
Pablo Martín Lacoste Icardi
Agustín Sebastián Miranda Cambón46′
66′ Martín Barrios Santos