Liga urugwajska - 15. kolejka Primera División: Liverpool Montevideo - River Plate Montevideo 0-1 (0-0)

W meczu 15. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Liverpoolu Montevideo przegrał z River Plate Montevideo 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Belvedere.

J. Olivera 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć zespół Liverpoolu Montevideo wygrał 13 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom River Plate Montevideo: Juanowi Oliverze w 29. i Santiago Pérezowi w 32. minucie.

W 55. minucie Santiago Pérez został zastąpiony przez Maximiliana Calzadę. Między 57. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Liverpoolu Montevideo i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Liverpoolu Montevideo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pabla Caballera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Martín Fernández. W 68. minucie w zespole River Plate Montevideo doszło do zmiany. Luis Urruti wszedł za Douglasa Areza. Chwilę później trener River Plate Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Matías Alonso, a murawę opuścił Adrián Leites.

Jedyną bramkę meczu zdobył Juan Olivera dla drużyny River Plate Montevideo. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 78. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Joaquín Fernández z drużyny River Plate Montevideo i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 78. minucie.

Gastón Hernán Olveira Echeverría
57′ Sebastián Enzo Cáceres Ramos
Joaquín Fernández Pertusso78′ 90′
Camilo Damián Cándido Aquino
Santiago Martín Pérez Casal32′ 55′
62′ Franco Gastón Romero Ponte
Horacio David Salaberry Marrero
Jean Pierre Rosso Génova
Gonzalo Viera Davyt
79′ Nicolás Brian Acevedo Tabárez
Joaquín Piquerez Moreira
66′ Martín Alejandro Fernández Figueira
Sebastián Gerardo Píriz Ribas66′
Hernán Figueredo Alonzo
Nicolás Alejandro Rodríguez Charquero
Federico Andrés Martínez Berroa
Douglas Matías Arezo Martínez68′
80′ Mathías Alexander Acuña Maciel
Agustín Ale Perego
66′ Pablo Eduardo Caballero Sebastiani
Juan Emanuel Hernández Rodríguez
80′ Diego Nicolás Guastavino Bentancour
Maximiliano Matías Calzada Fuentes55′ 89′
Lucas Agustín Ocampo Galván
José Pablo Neris Figueredo
79′ Bryan Olivera Calvo
Matías Damián Alonso Vallejo72′ 79′
Leonardo Javier Pais Corbo
Luis Alfredo Urruti Giménez68′

Zespół Liverpoolu Montevideo miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości otrzymali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.