Liga urugwajska - 15. kolejka Primera División: Juventud - CF Nacional 0-3 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 6 grudnia, jedenastka Juventudu przegrała z CF Nacional 0-3 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Centenario w Montevideo.

S. Rodríguez 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna CF Nacional wygrała aż 14 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Franca Muñoza z Juventudu, a w 45. minucie Felipe Carballa z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Juanowi Bogadzie z drużyny gospodarzy. Była to 47. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Nacional w 48. minucie spotkania, gdy Gonzalo Bergessio strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 54. minucie Gonzalo Reyes został zastąpiony przez Pabla Oliverę. W 60. minucie w zespole Juventudu doszło do zmiany. Jorge Graví wszedł za Franca Muñoza. Chwilę później trener CF Nacional postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Santiago Rodríguez, a murawę opuścił Pablo Barrientos. Santiago Rodríguez spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego szósty gol w tegorocznych rozgrywkach.

A trener Juventudu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erica Barriosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Pedro Milans.

Drużyna Juventudu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem meczu wynik na 0-2 podwyższył Santiago Rodríguez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Gonzalo Bergessio wywołał eksplozję radości wśród kibiców CF Nacional, strzelając kolejnego gola w 87. minucie starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Luis Ricardo Mejía Cajar
47′ Juan Mathías Bogado Castro
Luis Felipe Carvalho da Silva67′
Rodrigo Gastón Mieres Pérez
Guzmán Corujo Bríccola
75′ Pedro Milans Carámbula
Pablo César Barrientos62′
4′ 60′ Franco Martín Muñoz Rodríguez
Felipe Ignacio Carballo Ares45′
José Pablo Varela Rebollo
Gonzalo Castro Irizábal
54′ Gonzalo Alberto Reyes Mella
Armando Jesús Méndez Alcorta
75′ Eric Hernán Barrios
Mathias Adolfo Cardacio Alaguich67′
Damián González González
Brian Alexis Ocampo Ferreira
60′ Jorge Daniel Graví Piñeiro
Santiago Mariano Rodríguez Molina62′  82′
Agustín Emiliano Navarro Báez
Sebastian Fernandez74′
54′ Pablo Fernando Olivera Fernández
Thiago Vecino Berriel

Wyjątkowa nieporadność napastników Juventudu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy Juventudu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.