Liga urugwajska - 15. kolejka Primera División: Defensor - Atlético Progreso 2-4 (1-0)

6 grudnia na Estadio Luis Franzini w Montevideo odbył się pojedynek 15. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i Atlético Progreso. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Progreso 4-2.

E. González 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Defensora wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy objął prowadzenie. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Ignacio Laquintana.

Między siódmą a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom Atlético Progreso i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alvaro Gonzalez osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Defensora.

Na drugą połowę zespół Defensora wyszedł w zmienionym składzie, za Hugona Pavonego, Mauricia Gómeza weszli Jonathan González, Martín Rabuñal. A trener Atlético Progreso wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rodriga Viegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mathías Riquero. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 48. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Emanuel Gularte, osłabiając drużynę Atlético Progreso. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 23. minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Progreso: Rodrigowi Viedze w 51. i Emiliowi Zeballosowi w 60. minucie. W 63. minucie w zespole Atlético Progreso doszło do zmiany. Esteban González wszedł za Mauricia Loffredę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Defensora, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie trafił Alan Rodríguez.

W 71. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Defensora Jonathan González.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Atlético Progreso przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gustavo Alles. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Defensora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Daniel González, a murawę opuścił Ignacio Laquintana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Progreso w 79. minucie spotkania, gdy Agustín González strzelił z karnego trzeciego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 83. minucie Alexander Rosso został zastąpiony przez Pabla Martę. Gustavo Alles z Atlético Progreso na trzy minuty przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 43. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Esteban González.

Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Nápoli z Defensora. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Gonzalo Gabriel Castillo Cabral7′
39′ 46′ Mauricio Sebastián Gómez Castro
Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
35′ 45′ Alvaro Gonzalez
Agustín González Pereira  79′ (k.)
 4′ 75′ Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Mathías Damián Riquero Beretta24′ 46′
90′ Gonzalo Nápoli Soria
Leandro Sosa Toranza
 65′ Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Gustavo Javier Alles Vila  73′ 43′ 87′
46′ Hugo Mariano Pavone
Alexander Mauricio Rosso Génova83′
Pablo Sebastián Fuentes Fraga
Leonardo Machado Campos
46′ 71′ (samob.) Jonathan Shaquille González Álvarez
Danilo Asconeguy Ruiz
46′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Pablo Martín Marta Rodríguez83′
Cristian Barros Mirabal
Esteban Ricardo González Maciel63′  90′
75′ Daniel Nicolás González Álvarez
Joel Isaac Lew Veloso
Pablo Nicolás López De León
Jorge Marcelo Rodriguez Nunez
Facundo Nahuel Milán Osorio
Rodrigo Pascual Viega Alves46′ 51′

Piłkarze gości dostali w meczu siedem żółtych kartek oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.