Liga urugwajska - 15. kolejka Primera División: CF Nacional - Juventud 1-0 (0-0)

1 czerwca w Montevideo odbył się pojedynek 15. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami CF Nacional i Juventudu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CF Nacional 1-0.

G. Bergessio 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół CF Nacional wygrał aż 12 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie za Rafaela Garcíę wszedł Mathias Cardacio.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Paulowi Zuninie z zespołu gospodarzy. Była to 40. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener CF Nacional postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Gonzala Castro i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Fernandeza, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 70. minucie w jedenastce CF Nacional doszło do zmiany. Gustavo Lorenzetti wszedł za Paula Zuninę.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wręczył kartkę Guillermowi Cotugnowi z CF Nacional.

Mimo że zespół CF Nacional nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Gonzalo Bergessio. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Juventudu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Federica Viñasa. Na boisko wszedł Agustín Navarro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Agustína Navarra z Juventudu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Mathiasa Cardacia z drużyny przeciwnej. Minutę później w drużynie Juventudu doszło do zmiany. Cristian Sención wszedł za José Varelę.

Mauro Daniel Fernández Sayes
72′ Guillermo Gaston Cotugno Lima
Diego Manuel Rodríguez Da Luz
26′ Rafael García Casanova
Gian Franco Trasante Medina
Matías Nicolás Viña Susperreguy
José Alberti Loyarte
61′ Gonzalo Castro Irizábal
Diego Gonzalo García Cardozo
Gabriel Neves Perdomo
Gonzalo Federico González Pereyra
40′ 70′ Paul Matías Zunino Escudero
José Pablo Varela Rebollo90′
 84′ Gonzalo Ruben Bergessio
Eric Hernán Barrios
26′ 90′ Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
Damián González González
Pablo Javier García Lafluf
Franco Martín Muñoz Rodríguez
70′ Gustavo Rubén Lorenzetti
Cristian Emanuel Sención Rodríguez90′
61′ Sebastian Fernandez
Agustín Emiliano Navarro Báez87′ 89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Juventudu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.