Liga urugwajska - 14. kolejka Primera División: Montevideo Wanderers - Plaza Colonia 2-2 (0-0)

W meczu 14. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 26 maja, drużyna Montevideo Wanderers zremisowała z Plaza Colonia 2-2 (0-0).

C. Waterman 58',84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Montevideo Wanderers wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Couta z Montevideo Wanderers, a w 33. minucie Yva Calleros z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Montevideo Wanderers w 55. minucie spotkania, gdy Emiliano Coitiño strzelił pierwszego gola. Trener Plaza Colonia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Franco Acosta, a murawę opuścił Javier Sequeyra.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Cecilio Waterman.

W 61. minucie kartkę dostał Gerónimo Bortagaray z zespołu gospodarzy. W 65. minucie Gabriel Pérez został zastąpiony przez Santiago Martíneza. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Plaza Colonia doszło do zmiany. Matías Caseras wszedł za Facunda Wallera.

Chwilę później trener Montevideo Wanderers postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Emiliana Coitiña. Na boisko wszedł Christian Bravo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie Lucas Couto został zmieniony przez Federica Barrandeguy'ego, co miało wzmocnić jedenastkę Montevideo Wanderers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Haibranego Ruiza na Facunda Kidda. W 79. minucie kartkę dostał Cecilio Waterman, zawodnik gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gonzalo Barreto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Montevideo Wanderers, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie starcia.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 84. minucie Cecilio Waterman wyrównał wynik meczu.

Między 85. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Montevideo Wanderers i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino81′
61′ Gerónimo Bortagaray Derregibus
Yvo Nahuel Calleros Rébori33′
22′ 74′ Lucas Couto Silva
Ezequias Emanuel Redín Morales
Lucas Matías Lópes Almanzo
Javier Marcelo Sequeyra56′
65′ Gabriel Pérez Ramallo
Facundo Federico Waller Martiarena68′
Bruno Enrico Veglio Araújo
Leandro Suhr Avondet
 83′ Gonzalo Barreto Mastropierro
Marcelo Tabárez Rodríguez
 55′ 73′ Emiliano Hebert Coitiño Dondan
Elías Ezequiel Umeres
85′ Diego Nicolás Riolfo Pérez
Cecilio Alfonso Waterman Ruiz  58′, 84′ 79′
Hernán Alejandro Haller Hernández
Luis Iván Cartés Maidana
74′ Federico Barrandeguy Martino
Sebastián Díaz Villán
Gastón Matías Bueno Sciutto
Facundo Kidd Álvarez81′ 85′
65′ Santiago Gabriel Martínez Pintos
Matías Ezequiel Caseras Taberna68′
Brandon Miguel Barrera Bota
Agustín Sebastián Miranda Cambón
73′ 88′ Christian Daniel Bravo Araneda
Franco Acosta Machado56′
Mauro Andrés Méndez Acosta
Joaquín Antonio Boghossian Lorenzo

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Montevideo Wanderers, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.