Liga urugwajska - 14. kolejka Primera División: Danubio - Racing Club Montevideo 3-2 (1-0)

27 listopada na Estadio Jardines del Hipódromo w Montevideo odbył się mecz 14. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Danubio i Racing Club Montevideo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Danubio 3-2.

14. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-27 21:00 | Stadion: Estadio Jardines del Hipódromo | Arbiter: J. Fuentes
N. Royón 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki drużyna Danubio wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Danubio: Maximilianowi Rodríguezowi w 9. i Pablowi Silesowi w 21. minucie.

W 30. minucie Pablo Siles został zmieniony przez Emiliana Ghana. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michela Araúję, zawodnika Racing Club Montevideo. W tej samej minucie trener Danubio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Santiago Mederos, a murawę opuścił Santiago Paiva.

W 33. minucie żółtą kartkę otrzymał Diego Melián z drużyny gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół Danubio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Martiñones.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Danubio.

Na drugą połowę zespół Racing Club Montevideo wyszedł w zmienionym składzie, za Germána Ferreyrę wszedł Pablo Royón. Trener Racing Club Montevideo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Líbera Quiñonesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ányelo Rodríguez. Posunięcie trenera było słuszne. Líbera Quiñonesa zdobył kontaktową bramkę w 80. minucie spotkania.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cristiana Senę z Racing Club Montevideo, a w 57. minucie Diego Martiñonesa z drużyny przeciwnej. W 51. minucie w drużynie Racing Club Montevideo doszło do zmiany. Rodrigo Brasesco wszedł za Cristiana Senę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Danubio, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie kolejną bramkę dla piłkarzy gospodarzy zdobył Matías Jones.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Aleksowi Silvie, zawodnikowi gości. Gola na 2-1 w 80. minucie z rzutu karnego strzelił Líber Quiñones. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę obejrzał Emiliano Ghan z Danubio.

W 86. minucie w zespole Danubio doszło do zmiany. Sergio Felipe wszedł za Maximiliana Rodrígueza.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 90. minucie Pablo Royón wyrównał wynik meczu.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Hugo Arismendi, Cristian Sena (po drugiej żółtej) z Racing Club Montevideo.

Zespół gospodarzy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Dwie minuty później Diego Martiñones po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Martín Barrios Santos
 71′ Matías Martín Jones Mourigian
Germán Julio César Ferreyra46′
9′ 86′ Maximiliano Jair Rodríguez Cejas
Ignacio Nicolini Díaz
21′ 30′ Pablo Fabricio Siles Morales
Ányelo Paolo Rodríguez Da Silva46′
 44′, 90′ 57′ Diego Andrés Martiñones Rus
Michel Daryl Araújo Villar32′
32′ Santiago Martín Paiva Mattos
Nicolás Sosa Sánchez
Núbel Joaquín Silva González
Cono Javier Irazún González
86′ Sergio Andrés Felipe Silva
Gonzalo Aguilar Camacho
30′ 83′ Emiliano Michael Ghan Carranza
Rodrigo Nicolás Brasesco Pérez51′
Carlos Javier Grossmueller
Lucas Darío Ortíz Cacharrón
32′ Santiago Nicolás Mederos Pascal
Líber Daniel Quiñones Prieto46′  80′ (k.)
Dennis César Olivera Lima
Germán Agustín Rodríguez Rosano
Juan Manuel Gutiérrez Freire
Pablo Nicolás Royón Silvera46′  90′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Racing Club Montevideo w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i dwie czerwone. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.