Liga urugwajska - 14. kolejka Primera División: Club Atlético River Plate - CA Juventud 1-0 (1-0)

W meczu 14. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 27 listopada, zespół River Plate Montevideo wygrał z Juventudem 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Parque Federico Omar Saroldi.

J. Olivera 30'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna River Plate Montevideo wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla River Plate Montevideo zdobył Juan Olivera w 30. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Facundo Ospitaleche z River Plate Montevideo. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny River Plate Montevideo.

W 60. minucie José Neris zastąpił Adriána Leitesa. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Juanowi Pintadzie, piłkarzowi Juventudu.

Po chwili trener River Plate Montevideo postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Facunda Ospitalechego wszedł Juan Hernández, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 71. minucie w zespole River Plate Montevideo doszło do zmiany. Matías Alonso wszedł za Juana Oliverę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę José Albertiemu z jedenastki gości.

Trener Juventudu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gastóna Vitancurta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Franco Muñoz. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Juventudu: Gian Trasante, Pablo Olivera, a na ich miejsce weszli Juan Pintado, Gonzalo Reyes. W drugiej połowie nie padły gole.

José Alberti Loyarte75′
60′ José Pablo Neris Figueredo
Eric Hernán Barrios
40′ 68′ Facundo Ospitaleche Hernández
Gonzalo Alberto Reyes Mella83′
 30′ 71′ Juan Manuel Olivera López
Joaquín Zeballos Machado
Juan Francisco Tinaglini Olariaga
Franco Nicolás Domínguez de Freitas Santucho
68′ Juan Emanuel Hernández Rodríguez
Nicolás Rodríguez Olivera
Claudio Herrera Casanova
Agustín Romero Laburu
Juan Pablo Plada Ricci
Gian Franco Trasante Medina83′
71′ Matías Damián Alonso Vallejo
Gastón Nicolás Vitancurt Evora75′
60′ Adrián Eloys Leites López
Agustín Emiliano Navarro Báez
Luis Alfredo Urruti Giménez
Pablo Fernando Olivera Fernández83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.