Liga urugwajska - 14. kolejka Primera División: Cerro Largo - Boston River 1-0 (0-0)

W starciu 14. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 27 listopada, zespół Cerro Largo wygrał z Bostonem River 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla w Melo.

14. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-27 21:00 | Stadion: Estadio Municipal Arquitecto Antonio Eleuterio Ubilla | Arbiter: D. Fedorczuk
Cerro Largo Fútbol Club
CA Boston River
1
0
M. Tellechea 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Cerro Largo wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Bostonu River zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cerro Largo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Juan Acosta z Cerro Largo. Była to 29. minuta pojedynku.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Pablowi Alvarezowi, piłkarzowi Bostonu River. Trener Bostonu River postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Wistona Fernándeza i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Foliadosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 68. minucie Alberto Assis został zmieniony przez Adolfa Limę. W 69. minucie Juan Acosta został zmieniony przez Brunona Téliza, co miało wzmocnić zespół Cerro Largo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Coelha na Washingtona Abreu. Po chwili trener Cerro Largo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Matías Tellechea, a murawę opuścił Aldo Fernández. Matías Tellechea nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Brunonowi Foliadosowi z jedenastki gości. W 79. minucie w zespole Bostonu River doszło do zmiany. Marcelo Tapia wszedł za Facunda Rodrígueza.

Dopiero pod koniec meczu Matías Tellechea wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerro Largo, zdobywając bramkę w 85. minucie starcia. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Marcelo Tapia z Bostonu River.

Mauricio Fratta Cabrera
29′ 69′ Juan Manuel Acosta Díaz
Leandro Nicolás Lozano Fernández
68′ Alberto Sebastián Assis Silva
Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso
75′ Aldo Tomás Luján Fernández
Pedro Silva Torrejón
68′ Adolfo Justino Lima Camejo
Santiago Daniel Arias Fierro
69′ Bruno Téliz Carrasco
Robert Flores
Borys Santiago Barone Grillo
Marcelo Daniel Tapia Amarillo79′ 86′
Carlos Heber Bueno Suarez
Washington Sebastián Abreu Gallo70′
75′  85′ Matías Nicolás Tellechea Pérez
Bruno Foliados Suárez63′ 78′

Zawodnicy Cerro Largo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższą niedzielę zespół Bostonu River rozegra kolejny mecz w Ciudadzie de Florydzie. Jego przeciwnikiem będzie Danubio Fútbol Club. Tego samego dnia CA Penarol Montevideo będzie gościć jedenastkę Cerro Largo.