Liga urugwajska - 14. kolejka Primera División: Atlético Progreso - Penarol Montevideo 0-0

27 listopada na Parque Abraham Paladino w Montevideo odbył się mecz 14. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Atlético Progreso i Penarolu Montevideo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

14. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-27 21:00 | Stadion: Parque Abraham Paladino | Arbiter: C. Ferreyra
Club Atlético Progreso
CA Penarol Montevideo
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Penarolu Montevideo wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Penarolu Montevideo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Atlético Progreso była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Penarolu Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Luis Acevedo, a murawę opuścił Marcos De Los Santos. Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter przyznał Jesúsowi Trindademu z drużyny gości. Była to 56. minuta starcia.

Kibice Atlético Progreso nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rodriga Viegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Leandro Sosa. W 69. minucie Agustín Canobbio został zmieniony przez Ignacia Loresa. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atlético Progreso doszło do zmiany. Alexander Rosso wszedł za Mauricia Loffredę.

W 81. minucie czerwoną kartkę obejrzał Giovanni González, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Gastón Rodríguez wszedł za Facunda Pellistriego.

Fabricio Orosmán Formiliano Duarte
74′ Mauricio Loffreda Zinula
Jesús Emiliano Trindade Flores56′
66′ Leandro Sosa Toranza
Luis Miguel Acevedo Tabárez52′
66′ Rodrigo Pascual Viega Alves
Fabian Larry Estoyanoff Poggio
74′ Alexander Mauricio Rosso Génova
Gastón Rodríguez Maeso90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Penarolu Montevideo pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Penarolu Montevideo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Penarolu Montevideo zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Cerro Largo Fútbol Club. Tego samego dnia Defensor Montevideo będzie gościć drużynę Atlético Progreso.