Liga urugwajska - 14. kolejka Primera División: Atlético Fénix - Defensor 3-2 (2-2)

W spotkaniu 14. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 28 listopada, zespół Atlético Fénix wygrał z Defensorem 3-2 (2-2). Starcie odbyło się na Parque Capurro w Montevideo.

M. Pavone 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Defensora wygrała aż 17 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Defensora trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie bramkę zdobył Luciano Boggio.

Drużyna Atlético Fénix nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W szóstej minucie Léo Coelho wyrównał wynik meczu.

W 16. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Léo Coelho z Atlético Fénix. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Manuel Ugarte z drużyny gospodarzy. Była to 21. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Defensora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 42. minucie na plac gry wszedł Ignacio Laquintana, a murawę opuścił Alvaro Gonzalez.

Piłkarze Defensora nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Hugo Pavone. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Pedro Álvarezowi, zawodnikowi Defensora.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie Léo Coelho hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-2.

W 67. minucie Adrián Argachá został zmieniony przez Brena Caetana. A kibice Atlético Fénix nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emiliana Mozzonego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Ignacio Pereira. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Francisco Casanova z Atlético Fénix.

W 90. minucie w drużynie Atlético Fénix doszło do zmiany. Brian Lugo wszedł za Marcosa Canterę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Pérez Tambasco
87′ Francisco Casanova Bruzzone
Pablo Sebastián Fuentes Fraga
67′ Adrián Argachá González
Pedro Gastón Álvarez Sosa46′ 73′
Juan Daniel Álvez Ortiz
Jonathan Shaquille González Álvarez
 6′, 16′, 47′ Leonardo Henriques Coelho
Mauricio Sebastián Gómez Castro
Luis Nicolás Olivera Moreira
Jorge Hernán Menosse Acosta
90′ Marcos Maximiliano Cantera Mora
Luciano Boggio Albín  4′
Roberto Nicolás Fernández Fagúndez
Alvaro Gonzalez42′
Edgardo Andrés Yubert Schetino Yancev
Gonzalo Nápoli Soria
21′ Manuel Ugarte Ribeiro
Martín Ernesto Rabuñal Rey80′
85′ Ignacio Agustín Pereira González
Ignacio Jesús Laquintana Marsico42′
67′ Breno Caetano de Souza
Federico Agustín Larraura Guadalupe
90′ Brian Lugo Silva
Cristian Barros Mirabal
85′ Emiliano Gastón Mozzone Sueiro
Owen Clark Falconis Lima73′
Matías Wolf Rigoleto Arévalo
Daniel Nicolás González Álvarez80′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Defensora przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.