Liga urugwajska - 14. kolejka Primera División: Atlético Cerro - Liverpool Montevideo 0-2 (0-0)

W meczu 14. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Atlético Cerro przegrała z Liverpoolem Montevideo 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Monumental Luis Tróccoli w Montevideo.

14. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-27 21:00 | Stadion: Estadio Monumental Luis Tróccoli | Arbiter: F. Falce
Club Atlético Cerro
Liverpool Montevideo
0
2
M. Acuña 89'
F. Martínez 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Atlético Cerro wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół Liverpoolu Montevideo zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Atlético Cerro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie Federico Alonso został zmieniony przez Emiliana Díaza.

A kibice Atlético Cerro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nahuela Santanę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Richard Pellejero. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atlético Cerro doszło do zmiany. Ricardo Roldán wszedł za Facunda Perazę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Cerro: Federicowi Puentemu w 76. i Maurowi Brasilowi w 77. minucie. Trener Liverpoolu Montevideo postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Diego Guastavina i na pole gry wprowadził napastnika Clementina Gonzáleza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpoolu Montevideo w 89. minucie spotkania, gdy Mathías Acuña strzelił pierwszego gola.

Drużyna Atlético Cerro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Federico Martínez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Óscar Alfredo Ustari
34′ Federico Damián Alonso del Monte
Sebastián Enzo Cáceres Ramos46′
77′ Mauro Alejandro Brasil Alcaire
Nicolás Brian Acevedo Tabárez
59′ Richard Javier Pellejero Ferreira
Hernán Figueredo Alonzo
76′ Federico Puente Arap
Diego Nicolás Guastavino Bentancour82′
José Luis Tancredi Malatez
Federico Andrés Martínez Berroa  90′
Diego Mateo Casas López
Lucas Agustín Ocampo Galván59′
74′ Facundo Peraza Fontana
Mathías Alexander Acuña Maciel  89′
Gastón Hernández Bravo
Carlos Sebastián Lentinelly Villavicencio
Bryan Daniel Bentaberry Varela
Gonzalo Matías Maulella Rodríguez46′
34′ Emiliano Mathías Díaz Rondine
Martín Alejandro Fernández Figueira59′
Kevin Ezequiel Moreira Parrabichine
Alan Damián Medina Silva
Ronald Daniel Álvarez Magallanes
Bryan Olivera Calvo
59′ Nahuel Santana Silva
Leonardo Javier Pais Corbo
74′ Ricardo Nahuel Roldán Pinela
Clementino González Martínez82′

Sędzia nie ukarał zawodników Liverpoolu Montevideo żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Liverpoolu Montevideo będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Club Atlético River Plate. Tego samego dnia Montevideo Wanderers Fútbol Club będzie gościć jedenastkę Atlético Cerro.