Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Rampla Juniors - River Plate Montevideo 2-2 (1-0)

W pojedynku 13. kolejki urugwajskiej Primera División, który rozegrany został 22 listopada, zespół Rampla Juniors zremisował z River Plate Montevideo 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Olímpico w Montevideo.

J. Olivera 58',82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół River Plate Montevideo wygrał 14 razy i zanotował sześć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Rampla Juniors otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Gáspari.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rampla Juniors.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gaspara Vegę, piłkarza gospodarzy.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 47 minut, jednak zespół River Plate Montevideo doprowadził do remisu. Gola strzelił Juan Olivera. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom River Plate Montevideo: Sebastiánowi Pírizowi w 61. i Facundowi Ospitalechemu w 65. minucie.

W 70. minucie Facundo Ospitaleche został zastąpiony przez Maximiliana Calzadę. Po chwili trener River Plate Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Matías Alonso, a murawę opuścił Adrián Leites. Chwilę później trener Rampla Juniors postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Piñeira. Na boisko wszedł Delis Vargas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Rampla Juniors doszło do zmiany. Mateo Abeijón wszedł za Mathíasa Saavedrę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Rampla Juniors przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie Juan Albín dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 82. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Juan Olivera z River Plate Montevideo. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Gaspar Vega z drużyny Rampla Juniors i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie.

W 89. minucie Juan Albín został zmieniony przez Jhonego Gallego, co miało wzmocnić zespół Rampla Juniors. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Nerisa na Hobera Leyesa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Maximiliano Calzada z River Plate Montevideo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Facundo Ospitaleche Hernández65′ 70′
 80′ 89′ Juan Ángel Albín Leites
Joaquín Piquerez Moreira
47′ 84′ Gaspar Ignacio Vega
Sebastián Gerardo Píriz Ribas61′
 11′ Luis Santiago Gáspari Vázquez
Nicolás Alejandro Rodríguez Charquero
77′ Rodrigo Andrés Piñeiro Silva
Adrián Eloys Leites López76′
77′ Mathías Saavedra Perdomo
Juan Manuel Olivera López  58′, 82′
Kevin Axel Larrea Alzamendi
Juan Francisco Tinaglini Olariaga
Lucas Rodríguez Álvarez
Claudio Herrera Casanova
89′ Jhony Moisés Galli Moreira
Santiago Martín Pérez Casal
Diego Gabriel Rosa Lambach
Maximiliano Matías Calzada Fuentes70′ 90′
77′ Mateo Abeijón Porto
Facundo Vigo González
Juan Ignacio Panzariello Cambre
Matías Damián Alonso Vallejo76′
77′ Delis Matías Vargas Blanco
Hober Gabriel Leyes Viera90′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom Rampla Juniors, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół River Plate Montevideo będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie CA Juventud. Natomiast w piątek Club Nacional de Football Montevideo będzie gościć zespół Rampla Juniors.