Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Plaza Colonia - Liverpool Montevideo 1-2 (0-0)

W starciu 13. kolejki urugwajskiej Primera División, które rozegrane zostało 18 maja, drużyna Plaza Colonia przegrała z Liverpoolem Montevideo 1-2 (0-0).

13. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-05-18 20:30 | Stadion: Parque Cincuentenario Juan Gaspar Prandi | Arbiter: F. Lovesio
F. Martínez 78'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Plaza Colonia wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Liverpoolu Montevideo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Plaza Colonia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Javier Sequeyra z drużyny gospodarzy. Była to 25. minuta pojedynku.

W 54. minucie Juan Ramírez został zmieniony przez Clementina Gonzáleza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Plaza Colonia w 55. minucie spotkania, gdy Cecilio Waterman strzelił z karnego pierwszego gola.

Piłkarze Liverpoolu Montevideo nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Gonzalo Maulella.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Alanowi Medinie, zawodnikowi gości. W następstwie utraty gola trener Plaza Colonia postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Matíasa Caserasa i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Suhra. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie w drużynie Liverpoolu Montevideo doszło do zmiany. Diego Guastavino wszedł za Alana Medinę.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 12 minut przed zakończeniem meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Plaza Colonia: Nicolásowi Guirinowi i Elíasowi Umeresowi.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Liverpoolu Montevideo przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Federico Martínez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 80. minucie Facundo Waller został zmieniony przez Nicolása Dibblego, a za Javiera Sequeyrę wszedł na boisko Franco Acosta, co miało wzmocnić jedenastkę Plaza Colonia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maureen Franco na Lucasa Ocampa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Waterman Ruiz
78′ Nicolás Guirin Chialvo
Jorge Rodrigo Bava
Haibrany Nick Ruiz Díaz Minervino
Gonzalo Matías Maulella Rodríguez  61′
Yvo Nahuel Calleros Rébori
Andrés Federico Pereira Castelnoble
67′ Matías Ezequiel Caseras Taberna
Roberto Martín Rivas Tagliabúe
Ezequias Emanuel Redín Morales
Franco Gastón Romero Ponte
25′ 84′ Javier Marcelo Sequeyra
Maximiliano Bajter Ugollini
80′ Facundo Federico Waller Martiarena
Pablo Eduardo Caballero Sebastiani
Joaquín Antonio Boghossian Lorenzo
Federico Andrés Martínez Berroa  78′
Marcelo Tabárez Rodríguez
Alan Damián Medina Silva66′ 73′
78′ Elías Ezequiel Umeres
Maureen Javier Franco Alonso82′
 55′ (k.) Cecilio Alfonso Waterman Ruiz
Diego Nicolás Guastavino Bentancour73′
84′ Franco Acosta Machado
Lucas Agustín Ocampo Galván82′
80′ Nicolás Ecequiel Dibble Aristimuno
Bryan Olivera Calvo
67′ Leandro Suhr Avondet
Clementino González Martínez54′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

26 maja drużyna Plaza Colonia rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Montevideo Wanderers Fútbol Club.