Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Penarol Montevideo - Atlético Fénix 2-1 (1-1)

23 listopada na Estadio Campeón del Siglo odbył się mecz 13. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Penarolu Montevideo i Atlético Fénix. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Penarolu Montevideo 2-1.

13. kolejka Urugwaj - Primera División
2019-11-23 00:30 | Stadion: Estadio Campeón del Siglo | Arbiter: Daniel Rodríguez
N. Fernández 21'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Penarolu Montevideo wygrał 21 razy i zanotował dwie porażki oraz siedem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Cristian Rodriguez został zastąpiony przez Ricarda Pereirę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Fénix w 21. minucie spotkania, gdy Roberto Fernández strzelił pierwszego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luisowi Oliverze z Atlético Fénix. Była to 45. minuta meczu.

Piłkarze Penarolu Montevideo odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Lucas Viatri. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę dostał Adrián Argachá, piłkarz gości. Chwilę później trener Penarolu Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Ignacio Lores, a murawę opuścił Agustín Canobbio.

Chwilę później trener Atlético Fénix postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Maximiliana Péreza. Na boisko wszedł Álvaro Fernández, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w drużynie Penarolu Montevideo za Marcosa De Los Santosa wszedł Giovanni González, a w zespole Atlético Fénix Roberto Fernández zmienił Briana Lugę. W 83. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alex Silva osłabiając tym samym zespół Atlético Fénix.

Trzeba było trochę poczekać, aby Xisco Jiménez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Penarolu Montevideo, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie pojedynku. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Manuelowi Ugartemu z drużyny gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Leonardo Henriques Coelho
61′ Agustín Canobbio Graviz
Luis Nicolás Olivera Moreira45′
79′ Marcos Matías De Los Santos Morales
Roberto Nicolás Fernández Fagúndez  21′ 79′
14′ Cristian Rodriguez
Edgardo Andrés Yubert Schetino Yancev
Jesús Emiliano Trindade Flores
Manuel Ugarte Ribeiro86′
 85′ Francisco Jiménez Tejada
Ignacio Agustín Pereira González
Facundo Pellistri Rebollo
Maximiliano Daniel Pérez Tambasco66′
 45′ (k.) Lucas Ezequiel Viatri
Álex Maximiliano Silva Garrel83′
Adriano Freitas Dos Santos
Jeremías Young Romanutti
79′ Giovanni Alessandro González Apud
Breno Caetano de Souza
Enzo Gabriel Martínez Suárez
Marcos Maximiliano Cantera Mora
61′ Ignacio Lores Varela
Brian Lugo Silva79′
14′ Ricardo Guzmán Pereira Méndez
Álvaro Nahuel Fernández Carbone66′
Luis Miguel Acevedo Tabárez
Sebastián Agustín Gallegos Berriel
Fabian Larry Estoyanoff Poggio
Emiliano Gastón Mozzone Sueiro

Zespół Penarolu Montevideo był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Atlético Fénix pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Atlético Fénix w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.