Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Defensor - Club Deportivo Maldonado 4-2 (1-0)

20 września na Estadio Luis Franzini w Montevideo odbyło się spotkanie 13. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i Clubu Deportivo Maldonado. Mecz zakończył się zwycięstwem Defensora 4-2.

S. González 88'

Od pierwszych minut jedenastka Clubu Deportivo Maldonado zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Defensora była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Defensora otworzyli wynik. W 24. minucie bramkę zdobył Adolfo Lima.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Defensora.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Defensora, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie trafił Alan Rodríguez.

Trener Clubu Deportivo Maldonado wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mariana Bogliacina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Santiago Carrera. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. W 56. minucie Leonardo Ramos został zmieniony przez Rodriga Muniza.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie wynik na 3-0 podwyższył Diego Coelho.

Prawie natychmiast Facundo Batista wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu Deportivo Maldonado, zdobywając bramkę w 59. minucie starcia. Między 60. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Defensora oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 60. minucie w jedenastce Defensora doszło do zmiany. Jonathan González wszedł za Alejandra Gonzáleza.

Zawodnicy Defensora szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Adolfo Lima ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1.

Po chwili trener Defensora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Juan Albín, a murawę opuścił Alan Méndez. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Defensora: Adolfo Lima, Alvaro Gonzalez, Alan Rodríguez, na ich miejsce weszli: Ignacio Laquintana, Matías Ocampo, Vicente Poggi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Nagüela, Facunda Batisty, Césara Pereyry zajęli: Washington Darias, Luis Machado, Alexander González. W 77. minucie kartką został ukarany Sebastián González, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Sebastián González.

W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Washingtonowi Dariasowi z drużyny gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2.

Danilo Emanuel Lerda
60′ Alejandro Damián González Hernández
Santiago Nicolás Carrera Sanguinetti56′
Andrés Lamas Bervejillo
Gastón Nicolás Pagano Peralta
65′ Rodrigo Rojo Piazze
Facundo Tealde Sassano
Emilio Enrique Zeballos Gutiérrez
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
64′ Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
Sebastián González Mozzo  88′ 77′
88′ Alvaro Gonzalez
Carlos Santiago Nagüel75′
 24′, 68′ 75′ Adolfo Justino Lima Camejo
Facundo Agustín Batista Ochoa  59′ 75′
75′ Alan Kevin Méndez Olivera
César Emmanuel Pereyra60′ 84′
 55′ 88′ Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Leonardo Federico Ramos Melgar56′
 57′ Diego Martín Coelho Díaz
Matías Nicolás Tellechea Pérez
Matías Fidel Castro Fuentes
Leandro Gelpi Rodales
Pedro Gastón Álvarez Sosa
Andrés Ravecca Cadenas
60′ Jonathan Shaquille González Álvarez
Charles Mijael Zoryez Arbiza
75′ Juan Ángel Albín Leites
Mariano Adrián Bogliacino Hernández56′
Luciano Boggio Albín
Washington Eduardo Darias Lafuente75′ 90′
75′ Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Ignacio Nicolini Díaz
88′ Matías Ernesto Ocampo Ornizún
Claudio Federico Castellanos García
88′ Vicente Poggi Sassi
Alexander Nicolás González Pérez84′
Ignacio Colombini
Luis Enrique Machado Mora75′
Álvaro Damián Navarro Bica
Rodrigo Ariel Muniz Menosse56′ 62′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Clubu Deportivo Maldonado pokazał cztery.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Clubu Deportivo Maldonado rozegra kolejny mecz w Melo. Jej rywalem będzie Cerro Largo Fútbol Club. Tego samego dnia Montevideo City Torque będzie gościć jedenastkę Defensora.