Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Defensor - CF Nacional 2-1 (1-1)

22 listopada na Estadio Luis Franzini w Montevideo odbył się mecz 13. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Defensora i CF Nacional. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Defensora 2-1.

F. Carballo 9'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 starć zespół CF Nacional wygrał 23 razy i zanotował 16 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Felipe Carballo.

Zespół Defensora wyrównał wynik meczu. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Mauricio Gómez.

Między 35. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Defensora i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice Defensora nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luciana Boggia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Martín Rabuñal. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Trener CF Nacional postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Paula Zuninę i na pole gry wprowadził napastnika Thiaga Vecina, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 71. minucie Ignacio Laquintana zastąpił Cristiana Barrosa. W tej samej minucie w zespole CF Nacional doszło do zmiany. Santiago Rodríguez wszedł za Gonzala Castro. Na 10 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mathias Cardacio z CF Nacional i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 35. minucie.

W 81. minucie żółtą kartką został ukarany Gonzalo Bergessio, zawodnik gości.

W 82. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mauricio Gómez z Defensora. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Guillermowi Cotugnowi z zespołu gości.

W tej samej minucie arbiter wyrzucił z boiska Guzmána Coruję z CF Nacional. W 88. minucie Hugo Pavone został zmieniony przez Daniela Gonzáleza, co miało wzmocnić drużynę Defensora. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Garcíę na Pabla Barrientos. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Guillermo Gaston Cotugno Lima84′
 32′, 82′ Mauricio Sebastián Gómez Castro
Mathías Nicolás Laborda Malseñido
Jorge Hernán Menosse Acosta
Matías Nicolás Viña Susperreguy
41′ Alvaro Gonzalez
Felipe Ignacio Carballo Ares  9′
71′ Ignacio Jesús Laquintana Marsico
Mathias Adolfo Cardacio Alaguich35′ 80′
Gonzalo Nápoli Soria
Gonzalo Castro Irizábal71′
39′ 60′ Martín Ernesto Rabuñal Rey
Pablo Javier García Lafluf90′
Alan Jesús Rodríguez Guaglianoni
Paul Matías Zunino Escudero68′
88′ Hugo Mariano Pavone
Gonzalo Ruben Bergessio81′
Matías Gastón Rodríguez Olivera
Sergio Ramón Rochet Álvarez
Matías Daniel Malvino Gómez
Rafael García Casanova
60′ Luciano Boggio Albín
Armando Jesús Méndez Alcorta
71′ Cristian Barros Mirabal
Pablo César Barrientos90′
Owen Clark Falconis Lima
Gabriel Neves Perdomo
88′ Daniel Nicolás González Álvarez
Santiago Mariano Rodríguez Molina71′
Pablo Nicolás López De León
Thiago Vecino Berriel68′

Piłkarze gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy dwie żółte.