Liga urugwajska - 13. kolejka Primera División: Danubio Fútbol Club - CA Boston River 2-2 (1-0)

20 września na Estadio Jardines del Hipódromo w Montevideo odbył się pojedynek 13. kolejki urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami Danubio i Bostonu River. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

13. kolejka Urugwaj - Primera División
2020-09-20 18:00 | Stadion: Estadio Jardines del Hipódromo | Arbiter: A. Matonte
S. Abreu 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Danubio wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Santiago Paiva.

Między 13. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Danubio.

Na drugą połowę jedenastka Bostonu River wyszła w zmienionym składzie, za Agustína Nadruza wszedł Robert Flores.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Danubio, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie Santiago Paiva po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Po chwili trener Bostonu River postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Hernán Martinuccio, a murawę opuścił Marcelo Tapia.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 61. minucie bramkę kontaktową zdobył Carlos Valdez.

Jedenastka gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ zespół Bostonu River doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Washington Abreu. W 63. minucie za Nicolása Pantaleonego wszedł Fredy Martínez.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Danubio: Lucasowi Rodríguezowi w 82. i Rodrigowi Piñeirowi w 90. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Guillermo Fratta Cabrera36′
13′ 63′ Nicolás Pantaleone
Leandro Nicolás Lozano Fernández
José Luis Rodríguez Bebanz
Pedro Silva Torrejón
63′ Luis Leandro Sosa Otermin
Carlos Adrian Valdez Suarez  61′
Mauricio Victorino
José Alberti Loyarte
82′ Lucas Guzmán Rodríguez Cardoso
Wiston Daniel Fernández Queirolo
87′ Pablo Fabricio Siles Morales
Agustín Nadruz Blanco46′
27′ 63′ Luciano Nequecaur
Marcelo Daniel Tapia Amarillo60′
 10′, 52′ 87′ Santiago Martín Paiva Mattos
Washington Sebastián Abreu Gallo  62′ 19′ 87′
90′ Rodrigo Andrés Piñeiro Silva
Matías Wolf Rigoleto Arévalo
Emiliano Darío Denis Figueroa
Mauricio Fratta Cabrera
Emiliano Ancheta Rosa
Pablo Alvarez87′
63′ Cristian David González Taborda
Emiliano Álvarez Longo
63′ Fredy Joel Martínez Mancilla
Hernán Alejandro Martinuccio60′
87′ Carlos Javier Grossmueller

87′ Maximiliano Jair Rodríguez Cejas

63′ Nicolás Hernán Siri Cagno

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Bostonu River w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół Bostonu River zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Montevideo Wanderers Fútbol Club. Tego samego dnia Club Atlético River Plate będzie przeciwnikiem jedenastki Danubio w meczu, który odbędzie się w Montevideo.